Paweł Rubinowicz z obrazami złożoności w Wozowni

Od 4 kwietnia w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu będzie można oglądać wystawę prac Pawła Rubinowicza pt. Obrazy złożoności.

Autor pracy: Paweł Rubinowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Paweł Rubinowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa w Wozowni jest premierową odsłoną, a jednocześnie kontynuacją wcześniejszych poszukiwań Pawła Rubinowicza dotyczących zastosowania matematycznej teorii chaosu deterministycznego w kreacji przestrzeni architektonicznej, podejmowanych w pracy naukowej oraz na gruncie artystycznym, m.in. w wystawie Architektura Eksperymentalna (2010-2012).

W przeddzień wernisażu (czwartek, godz.18) Paweł Rubinowicz wygłosi w ramach projektu: architektura w wozowni wykład: Chaos, złożoność, miasto, ściśle powiązany z wystawą, stanowiący naukowy komentarz do wypowiedzi artystycznej.

Paweł Rubinowicz, architekt, studia na Politechnice Szczecińskiej i Fachhochschule Oldenburg (Niemcy). Doktorat na Politechnice Krakowskiej w 2011. Pracuje na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Uczestnik konkursów, warsztatów architektonicznych oraz konferencji naukowych w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych i Republice Południowej Afryki. Autor wielu publikacji naukowych; współautor studiów urbanistycznych dla kilku miast w Polsce; współkoordynator naukowych i dydaktycznych projektów europejskich. Autor kilkunastu indywidualnych wystaw fotograficznych, od 2009 kurator Galerii Architektów Forma w Szczecinie, działającej pod patronatem Muzeum Narodowego.

Paweł Rubinowicz, Obrazy złożoności
Wystawę można oglądać od 4 kwietnia do 11 maja 2014 roku
Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Dodaj komentarz