• 2014-03-12

Album Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk

Festiwal Metropolia Jest Okey oraz Radio Gdańsk to dwa ważne elementy promocji trójmiejskiej muzyki. W 2014 roku album pod tym samym tytułem wydało Nadbałtyckie Centrum Kultury, na którym znajdują się fragmenty koncertów m.in. Loco Star, Tymon & The Transistors i Pink Freud.

Olo Walicki, fot. Michał Biliński (źródło: mat. prasowe)

Olo Walicki, fot. Michał Biliński (źródło: mat. prasowe)

Podczas Festiwalu Metropolia Jest Okey, który organizowany jest od 7 lat, w trzech trójmiejskich klubach prezentują się najciekawsze gdańskie, sopockie i gdyńskie zespoły.

Z kolei na antenie Radia Gdańsk w każdą niedzielę po 20. Kamil Wicik prezentuje wszystko to co najlepsze w twórczości trójmiejskich wykonawców. Rozpoczęcie współpracy pomiędzy Nadbałtyckim Centrum Kultury (organizatorem Festiwalu Metropolia Jest Okey) i Radiem Gdańsk zaowocowało cyklem koncertów pod nazwą Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk. Pierwszy koncert miał miejsce 26 lutego 2012 a cykl trwa nieprzerwanie do dziś. Podsumowaniem dwóch pierwszy lat wspólnej działalności jest płyta Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk. Koncerty z lat 2012/2103. Znajduje się na niej 21 piosenek zespołów: Towary Zastępcze, Cocodraże, Pink Freud, Space Sugar, Dreadless Lions, Popsysze, The Shipyard, Tymon & The Transistors, Enchanted  Hunteres, Enchanita, Majestic, Soma White, Drewnofromlas, Loco Star, Kobiety, Miss Hapen, Logophonic, C4030, eM, Radio Bagdad oraz Sunday Pagans.

Nakład płyty 1037 odpowiada częstotliwości Radia Gdańsk (103, 7 FM) a każda płyta ma swój unikatowy numer.

Koncerty organizowane są w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Oprócz publiczności w studiu mogą ich wysłuchać także słuchacze Radia Gdańsk (http://tiny.pl/ql5rr) i internauci (http://tiny.pl/ql5rw).

„Metropolia Jest Okey", okładka - Jacek Staniszewski (źródło: mat. prasowe)

„Metropolia Jest Okey", okładka - Jacek Staniszewski (źródło: mat. prasowe)

Metropolia Jest Okey
Nadbałtyckie Centrum Kultury, Radio Gdańsk

Dodaj komentarz