• 2014-03-12

Firth i Kidman na Drodze do zapomnienia

Od 4 kwietnia na ekranach kin będzie można oglądać Drogę do zapomnienia Jonathana Teplitzky’ego z Colinem Firthem i Nicole Kidman w rolach głównych.

„Droga do zapomnienia”, reż. Jonathan Teplitzky (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Droga do zapomnienia”, reż. Jonathan Teplitzky (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

W Drodze do zapomnienia, ekranizacji bestsellerowej powieści o odwadze i nadzwyczajnej sile miłości, laureaci Oscara Colin Firt i Nicole Kidman grają małżonków, którzy mierzą się z demonami przeszłości. Eric Lomax (Firth) jest tajemniczym, nieco melancholijnym mężczyzną, który w pociągu poznaje piękną nieznajomą, Patti (Kidman). Miłość od pierwszego wejrzenia prowadzi parę do szybkiego ślubu. Ich szczęście zakłóca jednak niepokojąca tajemnica związana z wojenną traumą Erica. Podczas II wojny światowej Eric, jako młody brytyjski oficer, został pojmany przez Japończyków. Osadzony w obozie jenieckim, zmuszany był do wycieńczającej pracy przy budowie osławionej Kolei Birmańskiej. Podczas długich i brutalnych przesłuchań otarł się o śmierć. Teraz, wspierany przez odważną Patti, wyrusza na poszukiwanie swojego japońskiego oprawcy.

Firth podkreślał, że na jego decyzji o przyjęciu roli w tym filmie zaważyła niezwykłość granej przez niego postaci:

W ogromnej większości scenariuszy mamy do czynienia ze standardowym typem bohatera. W tym przypadku nie mieliśmy nic standardowego. Eric jest wyjątkowy pod każdym względem: mamy tu jego fascynację koleją, jego żołnierskie cnoty – lojalność i honor. A jednocześnie dochodzi do głosu mroczna część jego osobowości, jego bolesna tajemnica.

Kidman również bardzo szybko wyraziła zgodę na występ:

Nigdy jeszcze nie miałam okazji zagrać kobiety, która byłaby tak mocnym oparciem dla swego partnera, a później męża [...] Muszę wyznać, że sama doznałam czegoś zbliżonego w moim osobistym życiu. Myślę, że głęboka miłość przejawia się m.in. tym, by umieć skłonić drugą osobę do konfrontacji z własnymi problemami. Subtelnie, lecz skutecznie. Więź pogłębia się, gdy musicie pokonać razem ból – jestem o tym przekonana.

Droga do zapomnienia
Reżyseria: Jonathan Teplitzky
Obsada: Colin Firth, Nicole Kidman, Stellan Skarsgård
Dystrybucja: Forum Film Poland
W kinach od 4 kwietnia 2014 r.

Dodaj komentarz