Konkurs na opowiadanie kryminalne z Wydawnictwem EMG

Rozpoczęła się szósta edycja ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2014. Zgłoszenia można przesyłać do 6 kwietnia.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału – logo (źródło: materiały prasowe)

Międzynarodowy Festiwal Kryminału – logo (źródło: materiały prasowe)

Już po raz szósty Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z Wrocławiem w tle (lub szkic takiego opowiadania). Nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach od 28 do 31 maja w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2014. Podczas pięciu poprzednich edycji nagrodzono już 113 uczestników, a Wydawnictwo Dolnośląskie w roku 2011 opublikowało tom Zaułki zbrodni z najlepszymi opowiadaniami z lat 2009 i 2010. Ukazały się także debiuty powieściowe kilku uczestników warsztatów – wśród nich Ofiara Polikseny Marty Guzowskiej (W.A.B. 2012), Morderstwo niedoskonałe Agnieszki Krawczyk (SOL, 2011), Jak makiem zasiał Anny Trojan (Prószyński 2012), Jasnowidz Bartłomieja Biesiekirskiego (Prószyński 2013), a lada moment ukażą się kolejne: Monogram Joanny Marat (Prószyński 2014), Zasługa nocy Mateusza Lemberga (Prószyński 2014) i Ludzie przechodni Piotra Bolca (Oficynka 2014).

Termin zgłoszeń mija 6 kwietnia. Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie podana do publicznej wiadomości na stronach Portalu Kryminalnego do 30 kwietnia.

Warsztaty, podobnie jak w poprzednich latach, będą składać się z części ćwiczeniowej oraz wykładów. W tym roku zwycięzcy zostaną podzieleni na trzy grupy, każda z nich będzie pracować pod opieką jednego z trzech trenerów: Mariusza Czubaja, Marty Mizuro i Marcina Świetlickiego.

Konkurs na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 6 kwietnia 2014 roku
Ogłoszenie wyników: do 30 kwietnia 2014 roku
Wydawnictwo EMG

Dodaj komentarz