• 2014-03-10

Premiera Gry snów w Teatrze Hothaus

Już 14 marca w Teatrze Hothaus w Krakowie odbędzie się premiera Gry snów Augusta Strindberga. Nowy spektakl gwarantuje mocne doznania.

„Gra snów", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Gra snów", plakat (źródło: mat. prasowe)

Gra snów Strindberga w brawurowym wykonaniu przenosi do niesamowitego i niebezpiecznego świata snów, w którym wszystko może się zdarzyć. Przeżycia bohaterów zmuszają do przemyśleń nad kondycją człowieka i pozostawiają w widzu niezatarty ślad. Na scenie ponownie zaprezentuje się zespół złożony z zawodowych aktorów oraz pełnych energii i pasji młodych adeptów sztuki. Ciekawa scenografia, przemyślana choreografia i muzyka dodają spektaklowi wyjątkowości i budują niecodzienną, poruszającą atmosferę. Gra snów w wykonaniu aktorów Teatru Hothaus to idealny wybór dla tych, którzy nie boją się silnych doznań i emocji w teatrze.

Autor, w nawiązaniu do swojej poprzedniej sztuki o charakterze gry snów Do Damaszku, próbował w Grze snów naśladować nieskoordynowaną, lecz pozornie logiczną formę snu. Wszystko może się wydarzyć, wszystko jest możliwe i prawdopodobne. Czas i miejsce nie istnieją. Na błahej podstawie rzeczywistości fantazja snuje i tka nowe wzory: mieszaninę wspomnień, przeżyć, swobodnych pomysłów, nonsensów i improwizacji. Osoby rozdwajają się i podwajają, są dublowane, roztapiają się, zagęszczają i jednoczą. Lecz ponad wszystkimi stoi jedna świadomość: Poety. Nie ma dla niego żadnych tajemnic, żadnych niekonsekwencji, żadnych skrupułów, żadnych praw. Nie wydaje wyroków ani nie uwalnia, tylko relacjonuje. I tak jak sen najczęściej jest bolesny, rzadziej zaś pogodny, ton smutku i współczucia dla wszystkiego co żyje, przewija się przez zwiewne opowiadania. Sen – oswobodziciel, często bywa męczący, ale gdy męka jest najbardziej dojmująca, przychodzi przebudzenie i godzi cierpiącego z rzeczywistością, która bez względu na to, jak bolesna w danej chwili, wydaje się rozkoszą w porównaniu z męczącym snem – mówi o spektaklu Gra snów reżyser, Wojciech Terechowicz.

Gra snów

Obsada:

Agnes – Ewa Skolias
Indra – Janusz Lijowski
Szklarz – Jakub Kowalik
Oficer – Alexandre Kopański
Matka – Ewelina Wrona-Zaród
Ojciec – Jakub Kowalik
Lina – Aleksandra Krasoń
Odźwierna – Agata Bicz
Rozlepiacz plakatów – Jakub Kowalik
Wiktoria – Żaneta Groborz-Mazanek
Adwokat/Ślepiec – Wojciech Dawid Terechowicz
Krystyna – Katarzyna Przebinda
Szef kwarantanny – Rafał Mistela
Poeta – Paweł Jałoszyński
Ona – Katarzyna Przebinda
On – Jakub Kowalik
Edyta – Katarzyna Przebinda
Nauczyciel – Janusz Lijowski
Chłopiec – Bruno Vince
Węglarz I – Jakub Kowalik
Węglarz II – Rafał Mistela
Rektor – Mateusz Osmański
Dziekan Wydziału Teologicznego – Jan Sigsworth
Dziekan Wydziału Filozoficznego – Aleksandra Fountoukidis
Dziekan Wydziału Medycznego – Jakub Jakubiec
Dziekan Wydziału Prawnego – Kacper Benio
Animatorzy, Aktorzy, Uczniowie, Klienci – Zespół

Choreografia: Alexandre Kopański
Muzyka: Jakub Zielina
Lalki: Aleksandra Krasoń
Reżyseria: Wojciech Dawid Terechowicz
Mecenas spektaklu: Dyskret

Premiera: 14 marca 2014 roku
ul. Babińskiego 29, Teatr Hothaus
Kraków

Dodaj komentarz