• 2014-03-10

14. Międzynarodowe Triennale Tkaniny Łódź 2013 w oczach Młodego Widza

Do 30 marca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi można oglądać wystawę pokonkursową 14. Międzynarodowe Triennale Tkaniny Łódź 2013 w oczach Młodego Widza.

Joanna Szustecka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Joanna Szustecka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs plastyczny organizowany jest co trzy lata i nawiązuje do Międzynarodowego Triennale Tkaniny. Konkurs ten zainaugurowany w 1992 roku po 8 MTT cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem, dając młodym artystom możliwość poznawania najnowszych trendów współczesnej sztuki włókna. Dla grona opiekunów i nauczycieli stwarza możliwości wzbogacania programu działań dydaktycznych. Autorami prac są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i grup wychowania pozaszkolnego.

Na VIII edycję konkursu nadesłano 377 prac z 29 szkół i placówek oświatowych z Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Wiśniowej Góry, Tuszyna, Łyszkowic, Częstochowy, Tarnowa, Radomska, Zduńskiej Woli, Koszarawy, Brójec-Kurowic. Łącznie przystąpiło do niego 13 szkół podstawowych, 11 gimnazjów, 3 szkoły ponadgimnazjalne i 2 grupy wychowania pozaszkolnego.

W dniu 13 stycznia Jury pod przewodnictwem Dyrektora Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Marcina Oko wyeliminowało z konkursu prace, które nie odpowiadały wymogom regulaminu, a 40 prac nominowało do nagród i wyróżnień. Jury konkursu wyłoniło grono laureatów, którym nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w dniu 14 lutego 2014 r. o godzinie 12:00 w muzeum podczas otwarcia wystawy pokonkursowej.

Laureaci:

  • I nagrodę otrzymała Joanna Szustecka, Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli; opiekunowie: Ewa Kubalańca i Iwona Niedźwiedzka

II nagrodę otrzymały:

  • Zuzanna Trzmielak, Gimnazjum Politechniki Łódzkiej; opiekun: Bogusława Kantor Glapińska
  • Klaudia Ptasińska, Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie; opiekun: Marzena Fiszczuk

III nagrodę otrzymali:

  • Dominika Wiktorska, Szkoła Podstawowa nr 143 w Łodzi; opiekun: Anna Ozga
  • Milena Rogaczewska, Szkoła Podstawowa nr 141 im. gen. M. Zaruskiego w Łodzi; opiekun: Małgorzata Walczak
  • Dominik Bobeła, Szkoła Podstawowa nr 199 im. Juliana Tuwima w Łodzi; opiekun: Małgorzata Pachałko

Nagrodę Specjalną otrzymał Jakub Białas, Pracownia Sztuk Wszelakich pod Złotym Jamnikiem w Łodzi opiekun: Agata Olszacka, Magdalena Mrówczyńska.

Nagrodę Działu Oświaty Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi otrzymał Franciszek Szpakowski, Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łodzi; opiekun: Sylwia Stępień.

Ponadto przyznano 32 wyróżnienia.

14. Międzynarodowe Triennale Tkaniny Łódź 2013 w oczach Młodego Widza
Wystawa czynna od 14 lutego do 30 marca 2014 r.
Centralne Muzeum Włókiennictwa
Łódź

Dodaj komentarz