Bartek Kiełbowicz z Dziennikiem budowy w Warszawie

Od 11 marca w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie będzie można oglądać wystawę prac Bartka Kiełbowicza pt. Dziennik budowy.

Bartłomiej Kiełbowicz, „Dziennik budowy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bartłomiej Kiełbowicz, „Dziennik budowy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszystko zaczęło się od zdjęcia przedstawiającego spalony drewniany dom, które Kiełbowicz wykonał gdzieś pod Warszawą. Doszczętnie spalone pokrycie odsłoniło resztki więźby dachowej, ale struktura ścian pozostała niemal nienaruszona. Później do kolekcji artysty dołączyły fotografie amerykańskich drewnianych domów jednorodzinnych po przejściu huraganu, rozbitych i rozsypanych jak domki z kart, domy opakowane, dopiero budowane, najeżone deskami szalunków i podpór, fotografie domów w Kanadzie, gdzie mieszka jego ojciec, wzory z książki Budownictwo stalowe w Polsce do końca Drugiej Wojny Światowej (Eugeniusz Śledziewski, Gliwice 1979) i wiele innych.

Cała ta dokumentacja procesu rozwijania twórczej idei – rysunki, kserokopie, wydruki, projekty, szkice – zostanie zaprezentowana na wystawie w Project Room obok efektów tych artystycznych poszukiwań Bartka Kiełbowicza: dziewięciu wielkoformatowych obrazów. Interesuje mnie cudowna niemożliwość porządku, moment przejścia z jednego stanu w drugi, kiedy wszystko, co do tej pory starannie poukładane, rozwala się – mówi artysta.

Bartek Kiełbowicz (ur. 1985) – pracuje w Warszawie. Ukończył malarstwo na warszawskiej ASP w 2009 roku pod kierunkiem profesora Jarosława Modzelewskiego. W tym samym roku został laureatem Nagrody Artystycznej Siemensa.

Kurator: Marcin Krasny

Bartek Kiełbowicz, Dziennik budowy
W ramach Bank Pekao Project Room
Wernisaż: 11 marca 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 30 marca 2014 roku
CSW Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2
Warszawa

Dodaj komentarz