• 2014-03-07

Kulinarne przygody Mami, Psiny i Prosięcia

9 marca w Centrum Sztuki WRO podczas kolejnego Niedzielnego Poranka Filmowego mali widzowie poznają dalsze losy super-babci Mami-Fatale.

„Mami-Fatale” (źródło: materiały prasowe)

„Mami-Fatale” (źródło: materiały prasowe)

Kolejny Niedzielny Poranek we WRO jak przesmaczny, kolorowy posiłek. I znów w roli szefa tej przygodowej kuchni wystąpi nowa właścicielka naszych serc i żołądków, super-babcia Mami Fatale. Co za perypetie zgotuje tym razem? Ano, wraz z nieodłącznymi towarzyszami, Psiną i Prosięciem, widzowie przeniosą się w bohaterskie czasy rycerskie, odwiedzą podziemne królestwo (ciekawe, co za smakołyki tam się pichci), poznają babcię Mami jako mistrzynię nie tylko sztuki kulinarnej, ale też wschodnich sztuk walki oraz po raz kolejny przekonają się, że kłamstwo nie popłaca.

„Mami-Fatale” (źródło: materiały prasowe)

„Mami-Fatale” (źródło: materiały prasowe)

Mami Fatale – ta edukacyjno-kulinarna seria animacji, stworzona przez trójmiejską Grupę Smacznego, opowiada o perypetiach starszej, ale niezwykle energicznej pani, która wyjechała z miasta, by prowadzić wiejskie życie upływające na uprawie sadu, ogródka, gotowaniu i wcinaniu smakowitych potraw. Ten sielski obraz w każdym odcinku burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów na spotkanie z mnóstwem przygód.

W ich gąszczu widzowie dowiadują się, skąd tak naprawdę biorą składniki kuchni, i że wspólne jedzenie to także przygoda. Bo to, co się gotuje i z czego się gotuje, jest niezwykle istotne.

Po projekcji na najmłodszych widzów czekają oczywiście związane z projekcją zabawy warsztatowe.

Program:

  1. Dawno dawno temu
  2. Podziemne królestwo
  3. Mami-Fu
  4. Psinokio

Niedzielny Poranek Filmowy: Mami-Fatale
9 marca 2014 roku, godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz