Czytamy młodych poetów: Agnieszka Wolny-Hamkało

W cyklu Czytamy młodych poetów wiersze Agnieszki Wolny-Hamkało przeczyta Anna Gorajska. Spotkanie odbędzie się w Cafe Kulturalnej 10 marca o godz. 19.00. Po czytaniu z Agnieszką Wolny-Hamkało będą rozmawiali prof. Marek Zaleski i dr Cezary Żechowski.

Agnieszka Wolny-Hamkało (źródło: materiały prasowe)

Agnieszka Wolny-Hamkało (źródło: materiały prasowe)

Czego dowiadujemy się dziś o sobie od poetów? O to chcielibyśmy zapytać młodych poetów i młode poetki. Dlaczego akurat ich? Ponieważ to ludzie młodzi będą za chwilę decydować o tym, co ważne. Z młodymi poetami rozmawiać będą ich starsi koledzy, ich czytelnicy, ale często ich intelektualni mistrzowie i krytycy, filozofowie, socjologowie, kulturoznawcy, teologowie. W każdym ze spotkań obok młodego poety wystąpi jego starszy rozmówca i aktor czytający poezję – mówi kurator cyklu profesor Marek Zaleski.

Agnieszka Wolny-Hamkało (ur. 1979) – autorka książek poetyckich: Mocno poszukiwana, Lonty, Gospel, Ani mi się śni, Spamy miłosne, Nikon i Leica oraz książek dla dzieci: Nochal czarodziej (il. Antoni Wajda) i Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw (il. Józef Wilkoń). Współautorka antologii opowiadań Projekt Mężczyzna, ORWO i 7 grzechów głównych. W latach 2009–2011 współprowadziła w TVP1 program Hurtownia książek. Ostatnio wydała zbiór szkiców poetyckich Inicjał z offu i tomik Borderline. Mieszka we Wrocławiu.

AWuHa (czytaj Agnieszka Wolny-Hamkało) jest zjawiskiem atmosferycznym, które trudno wyjaśnić. Nieokiełznana jest, nieobliczalna jest. Jej twórczość pełno ma przeróżnych otworów, dziur, dziurek i z każdej coś wystaje lub do każdej coś wpada. Jest jak piłeczki z totalizatora, unoszone sprężonym powietrzem (czytaj talentem), latają i latają jak wariatki, aż któraś z nich wpadnie do otworu i już, pointa siedzi.

Janusz Rudnicki

Czytamy młodych poetów: Agnieszka Wolny-Hamkało
10 marca, godzina 19.00
Cafe Kulturalna w Warszawie

Dodaj komentarz