• 2014-03-06

Ostatnie zdjęcia do Czerwonego Pająka

W Krakowie trwają ostatnie zdjęcia do debiutu fabularnego Marcina Koszałki pt. Czerwony Pająk z Adamem Woronowiczem, Filipem Pławiakiem i Julią Kijowską w rolach głównych.

„Czerwony Pająk”, reż. Marcin Koszałka (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Czerwony Pająk”, reż. Marcin Koszałka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Scenariusz autorstwa Marcina Koszałki i Łukasza M. Maciejewskiego powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Marty Szreder pt. Lolo nagrodzonego w 2009 roku w konkursie Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa. Film jest produkowany przez firmę MD4, współfinansowany przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie, a jego koproducentem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Czerwony Pająk to film, którego inspiracją jest historia Karola Kota, seryjnego mordercy działającego w Krakowie w latach 60-tych, znanego też jako Wampir z Krakowa. Główne role zagrają: Adam Woronowicz, Filip Pławiak, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Marek Kalita, Wojciech Zieliński. Filmem tym znany dokumentalista i autor zdjęć Marcin Koszałka zadebiutuje jako reżyser obrazu fabularnego. Za scenografię odpowiadają: Magdalena Dipont, Ryszard Melliwa. Kostiumy przygotowała Magdalena Biedrzycka, a za charakteryzację odpowiedzialna jest Magdalena Łęcka. Producentem obrazu jest Agnieszka Kurzydło, a dystrybutorem firma Kino Świat.

Karol Kremer, główny bohater filmu, grany przez Filipa Pławiaka, to nie Karol Kot, a scenariusz nie ma ambicji aby odtwarzać prawdę historyczną. Twórcy skupili się na potencjalnych mechanizmach, które zachodzą gdy rodzi się seryjny morderca. Karol z Czerwonego Pająka jest nastolatkiem takim jak wszyscy – młody, dobrze zbudowany, u progu życia. Pochodzi z dobrego domu, nie ma problemów w szkole, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Wszystko powinno być dobrze, ale nie jest. Punktem zwrotnym w jego życiu, jest moment gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa mroczną stronę swojej natury, której istnienia nie był świadomy.

Czerwony Pająk to kolejna produkcja filmowa realizowana przy pomocy Krakow Film Commission, działającej w strukturach Krakowskiego Biura Festiwalowego. Film otrzymał wsparcie w 2. edycji konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej ogłaszanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach Regionalnego Funduszu Filmowego ze środków Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.

Czerwony Pająk
Reżyseria: Marcin Koszałka
Scenariusz: Marcin Koszałka i Łukasz M. Maciejewski
Obsada: Adam Woronowicz, Filip Pławiak, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Marek Kalita, Wojciech Zieliński
Dystrybucja: Kino Świat

Dodaj komentarz