Magdalena Grzebałkowska. Beksińscy. Portret podwójny – promocja książki

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na promocję książki Magdaleny Grzebałkowskiej pt. Beksińscy. Portret podwójny, która odbędzie się 18 marca w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Spotkanie poprowadzi Dorota Karaś.

Magdalena Grzebałkowska, „Beksińscy. Portret podwójny”, okładka książki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magdalena Grzebałkowska, „Beksińscy. Portret podwójny”, okładka książki (źródło: materiały prasowe organizatora)

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów.

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie. (wyd. Znak)

Prowadzenie: Dorota Karaś

Promocja książki Magdaleny Grzebałkowskiej, Beksińscy. Portret podwójny
Spotkanie odbędzie się 18 marca 2014 roku o godzinie 18.00
Ratusz Staromiejski w Gdańsku

Dodaj komentarz