Grafika Młodych po raz ósmy w Muzeum Papiernictwa

Od 7 marca w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju będzie można oglądać wystawę pt. Grafika Młodych 2014 organizowaną wspólnie z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych.

Alicja Masiukiewicz, druk cyfrowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alicja Masiukiewicz, druk cyfrowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od 2006 roku Muzeum Papiernictwa wspólnie z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych organizuje coroczne wystawy pt. Grafika Młodych. Przez 8 lat w dusznickim Muzeum prezentowane są prace najbardziej utalentowanych studentów Pracowni Intaglio, kierowanej przez prof. Przemysława Tyszkiewicza. Bohaterami tegorocznej odsłony Grafiki Młodych są: Alicja Masiukiewicz oraz Krzysztof Grudziński.

Na prezentację kompilacji tradycyjnych technik graficznych z nowoczesnymi zdecydowała się Alicja Masiukiewicz. Jej cykl Homo Avis zawiera dzieła wykonane w akwaforcie kolorowanej, fotograwiurze oraz druku cyfrowym. Poruszana przez nią tematyka oscyluje wokół (…) fascynacji człowieka ptakiem, lotem, a także jego nieuchwytnością.

Krzysztof Grudziński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Grudziński (źródło: materiały prasowe organizatora)

W akwaforcie buduje swoje grafiki również Krzysztof Grudziński. Polem jego zainteresowań jest jednak świat znaków graficznych. Proste z pozoru formy niosą za sobą bogate możliwości interpretacyjne.

Komisarzem wystawy jest Artur Goliński, wychowanek Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Grafika Młodych 2014
Wernisaż: 7 marca 2014 roku, godz. 17.00
Wystawa potrwa do 20 kwietnia 2014 roku
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Dodaj komentarz