Werter w Krakowie

15 marca o godz. 17.45 kino Kijów.Centrum w Krakowie zaprasza na trasmisję opery Julesa Masseneta Werter, na żywo z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

„Werter”, fot. Ken Howard (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Werter”, fot. Ken Howard (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak wiele najlepszych dzieł światowej literatury, także powieść Cierpienia młodego Wertera Johanna Wolfganga Goethego, niemieckiego pisarza okresu burzy i naporu oraz klasyki weimarskiej, doczekała się operowej adaptacji. Młody, uczuciowy, nadwrażliwy Werter zakochuje się w narzeczonej swojego przyjaciela. Beznadziejna miłość prowadzi go do samozniszczenia – odbiera sobie życie strzałem z pistoletu. W rolę Wertera wcieli się charyzmatyczny tenor niemiecki, którego w zeszłym sezonie widzowie całego świata mogli podziwiać podczas transmisji w roli Wagnerowskiego Parsifala, a który niedawno został uhonorowany prestiżowym tytułem Kammersänger.

Przedstawienie trwa około 3 godzin i 15 minut (w tym 1 przerwa).

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najznamienitszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów, nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w setkach miast całego świata, w tym również do kina Kijów.Centrum w Krakowie. Za sprawą tychże spektakli, widzowie mogą odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Ponadto technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska w doskonałej jakości obrazu, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów. Krystalicznie czysty dźwięk przestrzenny sprawia, że widzowie czują się nim otoczeni, tak jakby właśnie rozpoczynali spektakl razem z orkiestrą MET w Nowym Jorku.

Werter 
Muzyka: Jules Massenet
Dyrygent: Alain Altinoglu
Reżyseria: Richard Eyre
W rolach głównych: Jonas Kaufmann (Werter), Lisette Oropesa (Zofia), Sophie Koch (Charlotta), David Bižić (Albert), Jonathan Summers (Le Bailli, sędzia)
15 marca 2014 r., godz. 17.45
Kino Kijów.Centrum
Kraków

Dodaj komentarz