Projektowanie sensoryczne

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza 6 marca o godz. 18.00 na wykład dr. architekta Wiesława Michałka pt. Projektowanie sensoryczne.

Wiesław Michałek: „Projektowanie sensoryczne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wiesław Michałek: „Projektowanie sensoryczne” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wiesław Michałek jest adiunktem w Instytucie Projektowania Architektonicznego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, uznanym modelarzem – twórcą makiet architektonicznych, współautorem zrealizowanej pracy konkursowej na fontannę-świetlik na Rynku Głównym w Krakowie.

Podczas wykładu opowie o projektowaniu i modelowaniu sensorycznym (namacalnym), roli makiety w procesie projektowania architektonicznego, przewadze modelowania rzeczywistego nad modelowaniem wirtualnym, oraz historii projektowania i realizacji fontanny Kryształ na Rynku Głównym.

Model, operując językiem stanowiącym niejako analogię do rzeczywistości, pełni ważną rolę w komunikacji z inwestorem, mecenasem, politykiem, etc. Mimo wciąż rozwijających się i doskonalonych metod prezentacji, ich weryfikacja tradycyjną, analogową metodą rzeczywistego modelu pozostaje nadal atrakcyjna.

Wiesław Michałek: Projektowanie sensoryczne
6 marca 2014 r., godz. 18.00
Galeria Architektury SARP
Kraków

Dodaj komentarz