• 2014-03-04

90 filmów w konkursie O!PLA 2014

Ogłoszono pełną listę filmów zakwalifikowanych do konkursu II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, który rozpoczyna się 21 marca w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA (źródło: materiały prasowe organizatora)

II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA (źródło: materiały prasowe organizatora)

O uznanie ogólnopolskiej publiczności z 44 miejscowości walczyć będzie w tym roku aż 90 (ze 127 zgłoszonych!) polskich krótkometrażowych filmów animowanych z lat 2012-2014: 9 w kategorii Studyjnej, 13 w kategorii Off & Workshop, 20 w kategorii Animowany Wideoklip, i aż 33 w kategorii Szkolnej. Tegoroczną nowością będzie piąta kategoria o nazwie Animowane fraszki, w której ostatecznie znalazło się 15 filmów trwających od 44 do 137 sekund. Przy powstawaniu tej kategorii brano pod uwagę także filmy zgłoszone w ubiegłym roku.

Podobnie jak w zeszłym roku, laureaci konkursu zostaną wyłonieni na podstawie liczby głosów oddanych przez wszystkich widzów uczestniczących w ogólnopolskich projekcjach.

Nagrodami regulaminowymi O!PLA są statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka, ufundowane są przez firmę TISSOTOYS.

Wielkie Otwarcie O!PLA 2014 odbędzie się 21 marca w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Wielki Finał O!PLA – połączony z konferencją naukową O! PoLskiej Animacji – odbędzie się w tym samym miejscu w dniach od 5 do 8 czerwca. Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu będzie mieć miejsce ostatniego dnia Wielkiego Finału, czyli 8 czerwca.

Głównym Organizatorem II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA jest niezależny promotor animacji – Animation Across Borders.

II Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA
21 marca – 8 czerwca 2014 r.

Wielkie Otwarcie
21 marca 2014 r.
Muzeum Kinematografii
Łódź

Dodaj komentarz