• 2014-03-01

Stara Rzeka / Piotr Kurek

Dwóch czołowych przedstawicieli polskiej sceny niezależnej na jednym koncercie. Łącząca folk z ambientem i black metalem Stara Rzeka oraz dźwiękowy pejzażysta Piotr Kurek wystąpią w Firleju już 13 marca.

Piotr Kurek (źródło: mat. prasowe)

Piotr Kurek (źródło: mat. prasowe)

Stara Rzeka to jeden z projektów muzycznych Kuby Ziołka. Jego idea wykluła się w samym sercu Borów Tucholskich – w Starej Rzece. Projekt pomyślany został – w swym skromnym zakresie – jako kontemplacja nad tym miejscem, i nad tym, co wspólne człowiekowi, rzece, lasom i mostowi, nad jednością, która nie zawiera w sobie prymatu żadnego z tych członów. Odrzucając wszelkie romantyczne, sentymentalne, hipisowskie i ekologiczne banały, zostaje sama surowość wydarzenia, która domaga się opowieści. Muzyka okazuje się jej najlepszym przekaźnikiem między innymi dlatego, że sama istota muzyki przynależy do istoty rzeki.

Stara Rzeka (źródło: mat. prasowe)

Stara Rzeka (źródło: mat. prasowe)

Piotr Kurek to muzyk z Warszawy, multiinstumentalista znany też jako autor projektu Piętnastka. Kurek świadomie nawiązuje do najważniejszych muzycznych zjawisk przełomu lat 60-tych i 70-tych nadając im aktualny kontekst, jednocześnie unikając wyraźnej klasyfikacji. Cechą charakterystyczną jego utworów jest hipnotyczny rytm oraz bardzo bogate, pełne niuansów, brzmienie instrumentów klawiszowych. Współpracował z licznymi muzykami i teatrami. Zbiera drobne przedmioty.

Koncert Piotra Kurka i Starej Rzeki:
13 marca 2014 r., godz. 20.00
ul. Grabiszyńska 56, Klub Firlej
Wrocław

Dodaj komentarz