• 2014-03-01

Obrońcy skarbów już w kinach

Od 28 lutego na ekranach polskich kin można oglądać Obrońców skarbów z Georgem Clooney’em w podwójnej roli reżysera i odtwórcy głównej roli, z udziałem m. in. Matta Damona, Billa Murray’a i Cate Blanchett.

„Obrońcy skarbów”, reż. George Clooney (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Obrońcy skarbów”, reż. George Clooney (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Film opowiada o opartej na faktach historii odzyskiwania dzieł sztuki zgrabionych przez nazistów podczas drugiej wojny światowej. Główni bohaterowie to siedmioro dyrektorów muzeów, artystów, architektów, kuratorów i historyków sztuki, którzy postanawiają zwrócić skradzione przedmioty ich prawowitym właścicielom. Czas ucieka – czy uda się to zrobić zanim zostaną zniszczone?

Niewiele osób zna tę niezwykłą historię. – mówi George Clooney, który nie tylko zagrał jedną z głównych ról, ale i stanął za kamerą. Cywile zdecydowali się jechać na wojnę, by odzyskać i ochronić sześć milionów dzieł sztuki. Gdyby je zniszczono, wymazano by fragment historii i kultury. Nie można było do tego dopuścić. – dodaje.

George Clooney i jego wspólnik Grant Henslov bardzo chcieli zrobić film o drugiej wojnie światowej.

Takie produkcje jak Działa Nawarony czy Most na rzece Kwai przeszły do historii kina. Do dziś zachwycają fabułą i grą aktorską. Uznaliśmy, że Obrońcy skarbów mają szansę wejść do kanonu. To fascynująca historia, dająca możliwość zrobienia ciekawego filmu, będącego jednocześnie świetną rozrywką.

– mówi Clooney

Obrońcy skarbów
Reżyseria: George Clooney
Scenariusz: George Clooney, Grant Heslov
Na podstawie książki Roberta M. Edsela i Breta Wittera
Obsada: George Clooney, Matt Damon, Bill Murray, Cate Blanchett, John Goodman, Jean Dujardin, Hugh Bonneville, Bob Balaban
Dystrybucja: Imperial Cinepix
W kinach od 28 lutego 2014 r.

Dodaj komentarz