• 2014-03-01

Mity Afryki – warsztaty teatralne

Staromiejski Dom Kultury zaprasza na warsztaty teatralne, które przenosić będą w świat afrykańskich mitów i legend – odkryją, jak ponadczasowe prawdy znajdują odzwierciedlenie w codziennym życiu. Warsztaty rozpoczną się w czerwcu 2014 roku w Warszawie.

Mity Afryki, warsztaty teatralne (źródło: mat. prasowe)

Mity Afryki, warsztaty teatralne (źródło: mat. prasowe)

Mity, wierzenia, legendy są podstawą tożsamości kulturowej wszystkich cywilizacji. Mitologie afrykańskie są mało znane w Europie, choć ich znaczenie kulturowe dorównuje znaczeniu znanej nam mitologii greckiej i rzymskiej, a przesłanie jest również ponadczasowe. Zagłębienie się w mityczny świat afrykańskich bóstw i wierzeń pozwala inaczej spojrzeć na kulturę afrykańską.

Podczas regularnych warsztatów teatralnych uczestnicy stworzą spektakle teatralne do wybranych mitów, które zilustrują też w ramach warsztatów komiksowych.

Zestawienie starych prawd życiowych zawartych w wierzeniach afrykańskich z aktualnym, europejskim systemem wartości stwarza platformę do międzykulturowego dialogu. Połączenie techniki klasycznej – teatru ze sztuką nowoczesną, jaką jest komiks potwierdza ponadczasowy charakter mitów.

Spektakle zostaną wystawione w czerwcu 2014 w Staromiejskim Domu Kultury oraz jako wydarzenie towarzyszące Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera.

Warsztaty teatralne będą odbywać się w środy od godz. 19.00 do 21.00.
Rynek Starego Miasta 2, Staromiejski Dom Kultury
Warszawa
Udział w warsztatach jest bezpłatny

Dodaj komentarz