Frank Sinatra i koledzy

W Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu trwają przygotowania do spektaklu Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami. Widowisko opowiada o fenomenie popularnych w latach 60. amerykańskich artystów: Franka Sinatry, Sammy’ego Davisa Juniora i Deana Martina.

„Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami", fot. Łukasz Giza / Teatr Muzyczny Capitol (źródło: mat. prasowe)

„Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami", fot. Łukasz Giza / Teatr Muzyczny Capitol (źródło: mat. prasowe)

Trio Sinatry, Davisa i Martina nosiło nieformalną nazwę Rat Pack i – pod taką nazwą występując – elektryzowało widownie wielkich sal koncertowych, rewii i kabaretów.

W rolach Franka, Sammy’ego i Deana wystąpią: Błażej Wójcik, Konrad Imiela i Maciej Maciejewski, towarzyszyć im będą Magdalena Wojnarowska, Marta Dzwonkowska i Ewa Szlempo na zmianę z Alicją Kalinowską oraz Marek Kocot jako konferansjer. Na scenie Capitolu zainscenizowany zostanie koncert Rat Pack, z udziałem kilkunastoosobowego jazzbandu, który zaprezentuje największe przeboje tria: Everybody loves somebody, Fly me to the moon, New York, New York czy Mambo Italiano w polskich przekładach Rafała Dziwisza.

Aktorzy biorą także udział w warsztatach ze śpiewu jazzowego, które prowadzi Anna Serafińska, wybitna wokalistka jazzowa i pedagog – jako pierwsza w Polsce obroniła tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego. Od października 2008 pełni rolę adiunkta na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie, od października 2012 roku jest prodziekanem tego wydziału.

premiera: 5 kwietnia 2014 roku, w ramach 50. Jazzu nad Odrą
kolejne spektakle: od 6 kwietnia w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu

Dodaj komentarz