• 2014-02-28

Multikulturowe spojrzenie na świat

Warszawska fundacja Strefa WolnoSłowa zaprasza na premierę wielokulturowego spektaklu Całe życie przed sobą, która odbędzie się 7 marca o godz. 19:30 w Studio Teatralnym Koło w Soho Factory.

„Całe życie przed sobą", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Całe życie przed sobą", plakat (źródło: mat. prasowe)

Całe życie przed sobą to nieśpieszna wędrówka w głąb człowieka i dookoła świata. To opowieść o spotkaniach z ludźmi z różnych kultur i tradycji, o różnych poglądach na świat. Historia z książki Życie przed sobą Emile Ajara o osieroconym chłopcu wychowującym się w imigranckich dzielnicach Paryża stała się punktem wyjścia do improwizacji uczestników wielokulturowych warsztatów teatralnych. Nowe przedstawienie Strefy WolnoSłowej to także historie miłości – macierzyńskiej, przyjacielskiej, romantycznej i zarazem opowieść o pożegnaniu.

Na scenie pojawią się aktorzy-amatorzy z Chin, Kolumbii, Maroka, Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Polski, którzy od października 2013 pod okiem reżyserki Alicji Borkowskiej oraz dramaturga Tomasz Gromadki pracowali nad spektaklem. Scenariusz przedstawienia powstał z improwizacji uczestników warsztatów na temat bliskości, pamięci, dojrzewania i kształtowania swojej tożsamości. Spektakl fundacji Strefa WolnoSłowa jest realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Oprócz Granic. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z Budżetu Państwa.

Strefa WolnoSłowa – działa od 2012 roku i zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych i artystycznych nastawionych na dialog międzykulturowy. Do tej pory fundacja przygotowała 7 spektakli z grupami wielokulturowymi: Tu jest lepiej. Przyjeżdżajcie, Przywiozę tu swoje podwórko, Przecież nie mogę tu zostać, Koniec Titanica, Mówię do Ciebie o Polsce, Już widać Europę, Rozgubieni. 

Premiera: Całe życie przed sobą 
7 marca 2014 r., godz. 19.30
Drugi pokaz spektaklu: 8 marca 2014 r., godz. 19.30,
ul. Mińska 25, Studio Teatralne Koło
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR