• 2014-02-28

Multikulturowe spojrzenie na świat

Warszawska fundacja Strefa WolnoSłowa zaprasza na premierę wielokulturowego spektaklu Całe życie przed sobą, która odbędzie się 7 marca o godz. 19:30 w Studio Teatralnym Koło w Soho Factory.

„Całe życie przed sobą", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Całe życie przed sobą", plakat (źródło: mat. prasowe)

Całe życie przed sobą to nieśpieszna wędrówka w głąb człowieka i dookoła świata. To opowieść o spotkaniach z ludźmi z różnych kultur i tradycji, o różnych poglądach na świat. Historia z książki Życie przed sobą Emile Ajara o osieroconym chłopcu wychowującym się w imigranckich dzielnicach Paryża stała się punktem wyjścia do improwizacji uczestników wielokulturowych warsztatów teatralnych. Nowe przedstawienie Strefy WolnoSłowej to także historie miłości – macierzyńskiej, przyjacielskiej, romantycznej i zarazem opowieść o pożegnaniu.

Na scenie pojawią się aktorzy-amatorzy z Chin, Kolumbii, Maroka, Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Polski, którzy od października 2013 pod okiem reżyserki Alicji Borkowskiej oraz dramaturga Tomasz Gromadki pracowali nad spektaklem. Scenariusz przedstawienia powstał z improwizacji uczestników warsztatów na temat bliskości, pamięci, dojrzewania i kształtowania swojej tożsamości. Spektakl fundacji Strefa WolnoSłowa jest realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Oprócz Granic. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z Budżetu Państwa.

Strefa WolnoSłowa – działa od 2012 roku i zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych i artystycznych nastawionych na dialog międzykulturowy. Do tej pory fundacja przygotowała 7 spektakli z grupami wielokulturowymi: Tu jest lepiej. Przyjeżdżajcie, Przywiozę tu swoje podwórko, Przecież nie mogę tu zostać, Koniec Titanica, Mówię do Ciebie o Polsce, Już widać Europę, Rozgubieni. 

Premiera: Całe życie przed sobą 
7 marca 2014 r., godz. 19.30
Drugi pokaz spektaklu: 8 marca 2014 r., godz. 19.30,
ul. Mińska 25, Studio Teatralne Koło
Warszawa

Dodaj komentarz