• 2014-02-27

Wilkonie i Struktury w Artrakcie

Od 7 marca w Galerii Sztuki Współczesnej Arttrakt we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę prac Józefa Wilkonia (Wilkonie) i Inez Krupińskiej (Struktury).

Józef Wilkoń, „Wilkonie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Józef Wilkoń, „Wilkonie” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa to przede wszystkim wybór ilustracji książkowych i scenografii teatralnych Józefa Wilkonia i Inez Krupińskiej. Będzie można zobaczyć na niej czarujący świat zwierząt, który artyści przedstawiają tak, jak widzą go dzieci.

Józef Wilkoń to znany i wielokrotnie nagradzany ilustrator i grafik. W jego pracach można odnaleźć przede wszystkim chęć oddania czułości, jaka towarzyszy dzieciom podczas ich kontaktu ze zwierzętami. Artysta bardzo często upraszcza sposoby przedstawiania czworonogów, dzięki czemu nie są one postaciami z obcego świata, ale sprawiają wrażenie stworzeń nam bliskich. Co ważne, zasadniczo skierowane do dzieci prace Wilkonia posiadają w sobie urok, który działa również na dorosłych.

Inez Krupińska to artystka o szerokim spektrum zainteresowań. Zajmuje się rzeźbą, aranżacją wnętrz, grafiką książkową, ilustracjami, ale również projektowaniem lalek, kostiumów i scenografii teatralnej. Wszystkie te działania można określić wspólnym mianem, jakim jest projektowanie przestrzeni, czyli chęci stworzenia z pomieszczenia osobnego świata, będącego królestwem dziecięcej wyobraźni.

Kuratorzy: Ida Smakosz-Hankiewicz, Irmina Dubaniowska-Kutek i Inez Krupińska

Wilkonie – Józef Wilkoń, Struktury – Inez Krupińska
Wernisaż: 7 marca 2014 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 21 marca 2014 roku, godz. 19.00
Galeria Sztuki Arttrakt
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
Wrocław

Dodaj komentarz