Journée de la Francophonie

Od 10 marca do 5 kwietnia we Wrocławiu potrwa kolejna edycja Dni Krajów Francuskojęzycznych – Frankofonia 2014. Wydarzenie organizowane przez Ośrodek Alliance Francaise we Wrocławiu odbywa się w stolicy Dolnego Śląska już od 1999 roku.

Dni Krajów Francuskojęzycznych, plakat (źródło: mat. prasowe organizatora)

Dni Krajów Francuskojęzycznych, plakat (źródło: mat. prasowe organizatora)

Podczas Dni Krajów Francuskojęzycznych 15 marca w Teatrze Capitol odbędzie się spektakl baletowy Soir de fête w wykonaniu szkoły tańca Danse Passion z Mulhouse w Alzacji oraz tancerzy ze Szkoły Tańca Nowoczesnego Capitol.

17 marca we Wrocławskim Teatrze Lalek odbędzie się koncert galowy, który uświetni francuska grupa Éléphant. Grupę tworzy dwoje uzdolnionych artystów – Lisa Wisznia i François Villevieille, którzy zarażają elektryzującym entuzjazmem wszystkich napotkanych na swojej drodze. Szalony okres grupy zaczął się od czasu ich pojawienia się w Internecie, gdzie krążą trzy klipy ich własnej produkcji.

20 marca w Filharmonii Wrocławskiej wystąpią z koncertem muzyki klasycznej francuski pianista François Dumont oraz irlandzka sopranistka Helen Kearns. W programie: Chopin, Poulenc, Duparc, Ravel, Gounod, Bellini, Liszt.

21 marca w Galerii Pod Plafonem na otwarcie wystawy akwareli Germain’a Debré [1890-1948], architekta francuskiego. Wystawa nosząca tytuł 1914 – 1918 Historia w kolorze skupia akwarele wykonane przez autora w czasie jego służby wojskowej, którą odbywał jako żołnierz armii francuskiej w trakcie I wojny światowej. W tym roku również nie zabraknie w programie pokazów filmów francuskojęzycznych oraz warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dni Krajów Francuskojęzycznych – Frankofonia 2014
od 10 marca do 5 kwietnia 2014 roku
Wrocław

Dodaj komentarz