• 2014-02-26

TE_ATRakcje – sposoby na trudne rozmowy

1 oraz 2 marca w Teatrze Nowym w Poznaniu zainaugurowany zostanie nowy cykl TE_ATRakcje, które zaprezentują gościnne spektakle dla najmłodszych. Spektaklom towarzyszyć będą warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi i inne wydarzenia kierowane do rodziców i dzieci.

Teatr Divadlo Piki (źródło: mat. prasowe)

Teatr Divadlo Piki (źródło: mat. prasowe)

1 i 2 marca w Teatrze Nowym odbędą się warsztaty dla rodziców Sposoby na trudne rozmowy oraz spektakl O dziewięciu miesiącach Teatru Divaldo Piki ze Słowacji. Spektakle dla dzieci mają przede wszystkim służyć dobrej zabawie. Wspaniale, gdy oprócz tego prowokują do rozmowy na ważne, nierzadko trudne lub wstydliwe tematy. Takim przedstawieniem niewątpliwie jest O dziewięciu miesiącach ze słowackiego Divadlo Piki z Pezinoka, pierwszej prezentacji cyklu TE_ATRakcje.

Tych, którzy nie bardzo wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi o dorosłych sprawach, organizatorzy zapraszają na dwie trzygodzinne sesje warsztatów tematycznych do spektaklu. Zajęcia poprowadzą Katarzyna Grzegorzewska i Jagoda Konieczna-Blicharz – psycholożki i specjalistki pracujące w Instytucie Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu. Projekt TE_ATRakcje dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tak przedstawiają się tematy zajęć ramach TE_ATRakcji: Mamo, tato, skąd się biorą dzieci?, Rodzeństwo na starcie.

Teatr Divadlo Piki (źródło: mat. prasowe)

Teatr Divadlo Piki (źródło: mat. prasowe)

O dziewięciu miesiącach

Tatjana Lehenova – Katarina Aulitisová
spektakl gościnny na motywach książki Tatjany Lehenovej Je Miška myška? (Czy Miška jest myszką?)

Reżyseria: Ľubo Piktor i Katka Aulitisová
Scenografia: František Lipták
Występuje Katka Aulitisová

Skąd się biorą dzieci? We Francji rodzice twierdzą, że znaleźli swoje pociechy w kapuście. W Anglii wystarczy wybrać się do specjalnego sklepu, w którym niemowlęta po prostu leżą na półkach, ozdobione kolorowymi kokardkami. A w Polsce i na Słowacji mówimy, że przynoszą je bociany. Która wersja jest prawdziwa? Przedstawienie „O dziewięciu miesiącach” w prosty i przystępny sposób wyjaśnia maluchom, że wszystkie dzieci przychodzą na świat tą samą drogą. Zanim to jednak nastąpi, muszą spędzić dziewięć szczęśliwych, ekscytujących – a czasami niebezpiecznych – miesięcy w brzuszkach swoich mam. O tym, co się wówczas dzieje, opowiedzą Wam Miška i jej mama.

TE_ATRakcje
1 i 2 marca 2014 roku
Teatr Nowy w Poznaniu

Dodaj komentarz