• 2014-02-26

Nabór do Programu Otwartego VII edycji Gdynia Design Days

Masz ciekawy pomysł na warsztat lub wykład odpowiadający na tegoroczne hasło Gdynia Design Days? Do 7 marca można nadsyłać oferty do Programu Otwartego festiwalu.

Gdynia Design Days (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gdynia Design Days (źródło: materiały prasowe organizatora)

Siódma edycja Gdynia Design Days potrwa od 4 do 13 lipca 2014 r. Tegoroczne hasło Miasto+ skupia się na mieście i jego mieszkańcach, ludziach w różnym wieku, umownie określanych: 5+, 30+, 60+. Nie chodzi jednak o statystykę czy beznamiętną arytmetykę ludzką. Najciekawsze są związki i zależności pomiędzy ludźmi generacjami, środowiskami, grupami. Niemniej istotne są relacje między mieszkańcami a przestrzenią miejską: dzielnicami, budynkami, ulicami, widokami, meblami miejskimi… Ludzie w mieście – to również zwierzęta im towarzyszące; drzewa, skwery miejskie i doniczki z roślinami na balkonach; samochody, rowery, wózki lub deskorolki są w zasięgu każdej ręki…

Spośród nadesłanych ofert zostaną wybrane te, które najlepiej odpowiedzą na tegoroczne założenia i hasło festiwalu. Najbardziej cenione będą projekty które łączą pokolenia. Propozycje warsztatów / wykładów / projektów można przesyłać do 7 marca 2014 r. do północy.

Organizatorem największego letniego festiwalu designu jest Centrum Designu Gdynia, jednostka działająca w ramach PPNT Gdynia.

Program otwarty Gdynia Design Days
Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych: 7 marca 2014 r.
Ogłoszenie wyników o naborze: 31 marca 2014 r.

Dodaj komentarz