Gracjana Rejmer-Canovas – Colour Into Liquid Air w Londynie

Do 23 marca w galerii Habitat Platform przy King’s Road w Londynie wystawa prac polskiej artystki Gracjany Rejmer-Canovas pt. Colour Into Liquid Air.

Gracjana Rejmer-Canovas, „Colour Into Liquid Air” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gracjana Rejmer-Canovas, „Colour Into Liquid Air” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gracjana Rejmer-Canovas ukończyła Slade School of Fine Art w Londynie. Jej praca malarska, zatytułowana Yellow Line (Żółta Linia, 200×180 cm, olej na płótnie), została zakupiona przez brytyjskiego projektanta mody Paula Smitha do jego kolekcji sztuki.

Artystka została zaproszona przez Habitat Platform do specjalnego projektu, który zamienił białą przestrzeń galerii, w eksplozję kolorów, poprzez malarską instalację zatytułowaną: Colour Into Liquid Air.

Habitat Platform to designerski projekt, który wspiera i promuje talenty. Galeria mieści się na pierwszym piętrze Domu Handlowego Habitat przy King’s Road w Londynie, który w tym roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia.

Inspirację do projektu Colour Into Liquid Air stanowią otaczające artystkę kolory, przestrzeń studia w dzielnicy Southwark, w którym artystka tworzy oraz Hampstead, w której mieszka. Rejmer-Canovas czerpie również z ogromnego bogactwa kulturowego Londynu. W przygotowanym projekcie, farbuje naturalnymi barwnikami bawełniane płótna, a następnie nakłada warstwy akrylowej i olejnej farby. W ten sposób powstały w galerii ściany i podłogi zalane obrazami, które stworzyły oazę kolorów. Zainspirowana malarstwem Amerykańskich Abstrakcjonistów oraz malarstwem tzw. Colour Field Rejmer-Canovas zaprezentowała płótna w różnych kompozycjach, konfiguracjach i rozmiarach. Ponad 12 obrazów stanowi indywidualny i odrębny świat, który składa się w jeden zintegrowany i spójny obraz.

Mówi Holly Wood – kuratorka wystawy:

Habitat jest idealnym miejscem dla Gracjany na jej pierwszą, indywidualną wystawę w Londynie. Dobór materiałów i liczne odniesienia do otaczającej rzeczywistości, zabiorą nas w podróż i pozwolą przypomnieć sobie ciepłe dni i odległe wyprawy. Jestem podekscytowana współpracą z Gracjaną przy tym oryginalnym i inspirującym projekcie. Zapraszam na wystawę, która pozwoli zanurzyć się w bogactwie kolorów.

Gracjana Rejmer-Canovas, Colour Into Liquid Air
Wystawę można oglądać od 7 lutego do 23 marca 2014 roku
Galeria Habitat Platform, King’s Road w Londynie

Dodaj komentarz