Eshkol Nevo i Neuland – spotkanie w Warszawie

11 marca w JCC Warszawa odbędzie się spotkanie z pisarzem izraelskim, Eshkolem Nevo, który będzie promował swoją najnowszą powieść Neuland. Książka ukaże się na polskim rynku 19 marca.

Eshkol Nevo „Neuland” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Eshkol Nevo „Neuland” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Eshkol Nevo jest nowym głosem młodego pokolenia w literaturze izraelskiej. Krytycy stawiają go na równi z takimi pisarzami jak David Grossman, Abraham Jehoszua i Amos Oz. Jego pierwsza powieść Homesick zdobyła kilka prestiżowych nagród, m.in. Book Publishers Association Gold Prize. Kolejna powieść Do następnych mistrzostw potwierdziła, że jest pisarzem dojrzałym. Eshkol Nevo jest również wnukiem byłego premiera Izraela i szefa Światowej Organizacji Syjonistycznej, Lewiego Eszkola.

Eshkol Nevo (źródło: materiały prasowe)

Eshkol Nevo (źródło: materiały prasowe)

Neuland to wielopoziomowa powieść o poszukiwaniu zagubionego w Ameryce Południowej ojca, miłości, własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi. Nagłe wydarzenia w życiu bohaterów skłonią ich do odpowiedzi na wiele trudnych pytań – o relację pomiędzy dzieckiem a rodzicem czy o dojrzałość w miłości. Autor w nietypowy sposób zestawia dwa odrębne światy – wojenny Izrael oraz egzotyczne Peru, Limę, Boliwię. Neuland to także obraz Żydów – okiem ich samych i poprzez opinie innych narodów. Eshkol Nevo przywołuje tu motyw Żyda Wiecznego Tułacza. Powieścią pisarz nawiązuje do klasyki literatury – Altneulandu Theodora Herzla.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 11 marca, o godzinie 19.00 w JCC Warszawa przy ulicy Chmielnej 9A. Poprowadzi je Juliusz Kurkiewicz – krytyk literacki, dziennikarz Gazety Wyborczej i Magazynu Książki.

Spotkanie z Eshkolem Nevo
11 marca 2014, godz. 19:00
JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A

Dodaj komentarz