Bitwa rysunkowa trafia do Krakowa

27 lutego w Krakowie odbędzie się Bitwa rysunkowa – inicjatywa grupy zaprzyjaźnionych studentów prowadzona we współpracy z Pracownią Rysunku Narracyjnego Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Samorządem Studentów oraz Magazynem Kultury. Projekt skierowany jest do wszystkich tych, którym bliskie sercu są wszelkie formy twórczości rysunkowej.

Bitwa rysunkowa, Pocztówka z wieśniakiem, świnią i niedźwiedziem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bitwa rysunkowa, Pocztówka z wieśniakiem, świnią i niedźwiedziem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po raz pierwszy w Krakowie, każdy, komu nieobce są twórcze zmagania, ma okazję uruchomić swoją wyobraźnię i zmierzyć się w rysunkowym pojedynku. Podejmując konceptualne zadanie, ma szansę nie tylko sprawdzić swoją pomysłowość, ale też powalczyć o własną wystawę. Spotkanie będzie otwarte dla publiczności – rysunki (od pierwszego pomysłu do ostatniej kreski) powstaną na naszych oczach.

Tytułowa Bitwa jest wyjątkową okazją do sprawdzenia własnej kreatywności, błyskotliwości i niejednokrotnie poczucia humoru. Poza możliwością zmierzenia się z zadaniami konceptualnymi przez uczestników, pojedynek ma również na celu zaznajomienie szerszej publiczności z poszczególnymi etapami pracy rysownika.

Bitwa Rysunkowa ma charakter konkursu, prowadzonego w zmodyfikowanym systemie pucharowym. Zgłoszeni do projektu uczestnicy dzieleni są na pary w wyniku losowania. Przed każdą z nich zostaje postawione zadanie stworzenia rysunku na jeden z wybranych tematów. Każdy z uczestników wykonuje zadanie samodzielnie z wykorzystaniem dostarczonych przez organizatora materiałów i narzędzi w czasie nie dłuższym niż kwadrans. Autor zwycięskiej pracy, wybranej przez specjalnie powołane Jury zostaje zakwalifikowany do kolejnego etapu zmagań.

Na zwycięzcę pierwszej edycji Bitwy czeka nagroda w postaci własnej, indywidualnej wystawy w Magazynie Kultury w Krakowie.

Bitwa rysunkowa
Bitwa odbędzie się 27 lutego 2014 roku o godzinie 19.00
Magazyn Kultury
ul. Józefa 17 (Kolanko No 6)
Kraków

Dodaj komentarz