Zorka Wollny i Anna Szwajger w poszukiwaniu brzmień szmerowych

5 marca w Galerii Arsenał w Białymstoku rozpoczną się trzydniowe warsztaty dźwiękowo-muzyczne, które poprowadzą Zorka Wollny i Anna Szwajgier.

Fot. Adam T. Burton (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Adam T. Burton (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przez 3 dni, od 5 do 7 marca 2014 roku, od godz. 16.00 w siedzibie Galerii Arsenał elektrownia odbędą się warsztaty, których zakończeniem będzie wspólny koncert- performance artystek oraz osób uczestniczących w warsztatach. Koncert odbędzie się w dniu 8 marca. Mimo terminu poprzedzającego Dzień Kobiet i kulminacji dokładnie w Dniu Kobiet, na warsztaty organizatorzy zapraszają nie tylko kobiety lecz wszystkich zainteresowanych sztuką współczesną, również tą realizującą się poprzez dialog z muzyką współczesną.

Część warsztatowa przeznaczona będzie na poszukiwanie brzmień szmerowych i odgłosów, na ich zagęszczaniu, mnożeniu, mieszaniu. Efekty tych poszukiwań przybiorą formę performansu-słuchowiska, współtworzonego na żywo przez uczestników warsztatów. Wszystko tworzone będzie akustycznie, bez użycia nagłośnienia. Wydobywanie dźwięku odbywać się będzie poprzez wykonywanie prostych czynności oraz wykorzystanie przedmiotów-instrumentów wewnątrz galerii. Podczas koncertu, zmienne konfiguracje szmerów zostaną wplecione w formę muzyczną, oddziałując na subiektywny odbiór przestrzeni przez publiczność.

Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem: m.godlewska@galeria-arsenal.pl. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Zorka Wollny i Anna Szwajgier. Warsztaty dźwiękowo-muzyczne
Warsztaty odbędą się od 5 do 7 marca 2014 roku
Galeria Arsenał elektrownia
ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej)
Białystok

Dodaj komentarz