• 2014-02-25

Sztuka dla Maciupkich

Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza najmłodsze dzieci (od pół roku do lat czterech) wraz z opiekunami na bezpłatne warsztaty z cyklu Sztuka dla Maciupkich. Pierwsze zajęcia odbędą się 26 lutego, a poprowadzi je Martyna Dworakowska.

„Sztuka dla Maciupkich” (źródło: materiały prasowe)

„Sztuka dla Maciupkich” (źródło: materiały prasowe)

W ubiegłym roku w ramach programu edukacyjnego Plac Zabaw Arsenał odbyły się pierwsze, można powiedzieć pilotażowe warsztaty adresowane do Maciupkich, czyli dzieci w wieku od 0 do lat 4. Martyna Dworakowska wprowadziła maluchy w pracę Pawła Matyszewskiego zatytułowaną Łąka (prezentowaną na wystawie Ludzie i rzeczy). W ciepłej, bezpiecznej architekturze zbudowanej z materaców i kolorowej pościeli dzieci bawiły się piaskiem i wodą. Ze światła i cieni wyczarowywały swoje pierwsze kompozycje.

Ponieważ warsztaty z Maciupkimi w przestrzeni galerii wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród rodziców, w roku bieżącym organizatorzy postanowili stworzyć cykl zajęć skierowanych do najmłodszych i ich rodziców, opiekunów.

Od 26 lutego do końca czerwca planowanych jest 5 warsztatów prowadzonych przez Martynę Dworakowską, również w przestrzeni Galerii. Za każdym razem miejsce, w którym warsztaty będą się odbywały, zostanie specjalnie zaaranżowane, tak by dzieciaki czuły się swobodnie, bezpiecznie, a także by otoczenie wyzwalało twórczą ekspresję, ułatwiało odbiór wrażeń zmysłowych w kontakcie z interaktywnymi obiektami.

Według Martyny Dworakowskiej:

Ten bardzo wczesny etap wejścia w świat aktywności twórczej wydaje się niezwykle ważny, a jednocześnie jest bardzo krótki. Dlatego jest tak ważne, czego się nauczymy w tym czasie.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu Plac Zabaw Arsenał 2014.

Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Sztuka dla Maciupkich
26 lutego 2014 roku, godz. 10.30
Czas trwania warsztatów: do 50 min.
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz