• 2014-02-25

Liliana Piskorska o zabiegach kosmetycznych w Wozowni

28 lutego w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu Maria Niemyjska poprowadzi spotkanie z Lilianą Piskorską podsumowujące wystawę pt. Wszystkie piękne dziewczyny i wszyscy piękni chłopcy. Projekt odbywa się w ramach cyklu pt. Laboratorium Sztuki 2014. Artysta jako antropolog.

Liliana Piskorska, „Wszystkie piękne dziewczyny i wszyscy piękni chłopcy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Liliana Piskorska, „Wszystkie piękne dziewczyny i wszyscy piękni chłopcy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Liliana Piskorska w ramach projektu zmieniła salę laboratorium sztuki w miejsce, w którym osobiście wykonywała wszystkim chętnym depilację woskiem. Zachowując pozostałe po depilacji kawałki wosku oraz włosy, artystka pozyskiwała materiał do tworzenia obiektów artystycznych. Wykonane w ten sposób prace składają się na prezentowaną wystawę. Efektem zainicjowanej przez artystkę wymiany są także nagrania dokumentujące reakcje uczestników projektu.

Seria spotkań artystki z różnymi osobami przyniosła wymianę na poziomie materialnym, ale także poznawczym. Odbyte podczas spotkań rozmowy pozwoliły zbadać, jaki stosunek do własnego ciała mają osoby poddające się depilacji. Z drugiej strony w procesie realizacji projektu można zaobserwować przemianę organicznych odpadków w artystyczne obiekty i zachodzącą równolegle zmianę naszego do nich stosunku. Badanie sposobów myślenia i rozmawiania o ciele zazębia się więc z badaniem warunków, w których tworzy się rzeczywistość artystyczna.

Liliana Piskorska, Wszystkie piękne dziewczyny i wszyscy piękni chłopcy
Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2014 roku o godzinie 18.00
Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Dodaj komentarz