• 2014-02-24

Żółta strzała Igora Gorzkowskiego wraca do Soho

Spektakl Żółta strzała wraca do Teatru Soho, a jego najbliższe pokazy na rodzimej scenie odbędą się już 26 i 27 lutego w Warszawie.

„Żółta strzała" (źródło: mat. prasowe)

„Żółta strzała" (źródło: mat. prasowe)

Stukot kół, towarzyszący każdemu z nas od momentu narodzin aż do śmierci, to oczywiście odgłos dla nas najzwyklejszy. W językach różnych narodów istnieje około dwudziestu tysięcy jego imitacji. Najdłuższe jest wyrażenie używane przez Pigmejów z płaskowyżu Cannabis w środkowej Afryce:

U-ku-le-le-u-ku-la-la-o-be-o-be-o-ba-o-ba.

A najkrótsze jest wybuchowe p, którym posługują się mieszkańcy okolic górnego biegu Amazonki.

W Ameryce koła stukają – jingerell-jingerell. W krajach nadbałtyckich – pa-duba-dam.

W Polsce – pan-pan. W Tybecie – dzog-czen.We Francji – cliquot-cliquot….- wymienia Anka, bufetowa Warsu w pociągu Żółta strzała.

Akcja spektaklu Igora Gorzkowskiego dzieje się w pociągu, który nie ma początku ani końca. Nie zatrzymuje się na żadnej stacji i nie można z niego wyjść. W środku toczy się normalne życie: ludzie rodzą się i umierają, kochają, robią interesy, grają w karty, wypełniają codzienność drobnymi zajęciami. Nie słyszą nawet stukotu kół. Tylko nieliczni zadają sobie pytania: dokąd jedziemy? Co jest poza pociągiem?

Żółta strzała

Reżyseria:  Igor Gorzkowski
Obsada: Agata Buzek, Sławomir Grzymkowski, Wiktor Korzeniewski, Paweł Koślik, Łukasz Lewandowski, Antoni Ferency, Kamil Pruban

Najbliższe pokazy: 26 i 27 lutego 2014 roku
ul. Mińska 25, Teatr Soho
Warszawa

Dodaj komentarz