• 2014-02-22

OFAFA 2014: Selekcja zakończona

Do trzech sekcji konkursowych 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2014 zgłoszono rekordową ilość 141 filmów animowanych. Przez sito selekcji przeszło 76: 23 wystartują w konkursie filmów profesjonalistów, 32 w konkursie studenckim i 21 w konkursie filmów zrealizowanych przez twórców nieprofesjonalnych. Jak zwykle dzieła zachwycają różnorodnością tematyki i techniki. Spodziewać się można filmów uznanych mistrzów i zupełnych debiutantów, w tym dzieci.

Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkursowe filmy oceniać będzie jury w składzie: Andrzej Orzechowski (Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej; przewodniczący), Krzysztof Kiwerski (malarz i animator, laureat OFAFA 2013 w kategorii profesjonalistów), Paweł Prewencki (grafik i animator, laureat OFAFA 2013 w kategorii studentów) i Piotr Czerkawski (krytyk filmowy).

Zmaganiom konkursowym towarzyszyć będą pokazy retrospektywne członków jury i rozmowy z nimi, prezentacje animacji słowackiej, słoweńskiej i włoskiej, a także filmów pełnometrażowych. Nie zabraknie spotkań (wokół komiksu i wyczekiwanego filmu Wilq Negocjator Bartosza Minkiewicza i Leszka Nowickiego), dyskusji, warsztatów i wystaw, w tym 50 lat Bolka i Lolka.

19. Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2014
27-30 marca 2014 r.
Kinoteatr Wrzos, Kinokawiarnia Kika, Kawiarnia Stopklatka
Kraków

Dodaj komentarz