Jak bawić się muzyką i słowem? Teatr Piosenki Ani Brody

1 marca 2014 w Gdańsku odbędzie się autorski koncert dedykowany dzieciom i młodzieży, wzbogacony o barwnie opowiadane historie oraz animację nauki gry na cymbałach, który organizowany jest przez Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów GAK.

Ania Broda (źródło: mat. prasowe)

Ania Broda (źródło: mat. prasowe)

Teatr Piosenki Ani Brody to słowno – muzyczna zabawa w krainie sztuki, innowacyjna synergia koncertu i warsztatów z udziałem najmłodszych widzów. Słowo, dźwięk i improwizacja artystyczna. Forma parateatralna z magicznym instrumentem – cymbałami wileńskimi

Muzyka i pieśni od zawsze były stałym elementem wychowania, niezwykle istotnym dla emocjonalnego rozwoju dziecka i każdego człowieka. Wiele emocji, napięć i stresów możemy wyrazić właśnie za pomocą sztuki. Moja praca z dziećmi łączy elementy twórczej improwizacji oraz bezpośrednio odnosi się do kontekstu miejsca i czasu, w którym odbywa się wydarzenie – Ania Broda.

Ania Broda – wokalistka, kompozytorka i cymbalistka. Nagrała 6 płyt, a ostatni autorski album A ja nie chce spać otrzymał główną nagrodę w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez KOPD. Prowadzi warsztaty śpiewu białym głosem oraz zajęcia muzyczno-edukacyjne dla dzieci i dla dorosłych. Zajmuje się muzyką filmową i teatralną. Improwizuje i prowadzi muzykoterapię dla ludzi z zespołem Downa. Współtworzyła zespół folkowy Kapelę Brodów. Brała udział w projektach związanych z muzyką dawna i z muzyka współczesną. Współpracowała m.in. z Polskim Radiem PR2, Państwowym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrem Lakowym w Olsztynie, Instytutem Teatralnym, Narodowym Centrum Kultury. Nagrywała dla telewizji, występowałam na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Piosenki Ani Brody
1 marca 2014 r., godz 17.00
ul. Turystyczna 3, Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów GAK
Gdańsk Sobieszewo

Dodaj komentarz