• 2014-02-21

Mami Fatale, czyli Niedzielny Poranek filmowy we WRO

23 lutego o godz. 12.30 w ramach Niedzielnego Poranku Filmowego we WRO odbędzie się projekcja Mami Fatale – nowej, edukacyjno-kulinarnej serii animacji, stworzonej przez trójmiejską Grupę Smacznego.

Grupa Smacznego, „Mami Fatale” (źródło: materiały prasowe)

Grupa Smacznego, „Mami Fatale” (źródło: materiały prasowe)

Cykl historii opowiada o perypetiach starszej pani, tytułowej superbabci Mami, która wyjechała z miasta, by prowadzić sielski żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także by móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Sielską atmosferę małego domku w każdym odcinku burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów na spotkanie z mnóstwem przygód.

W ich gąszczu dowiadujemy się, skąd tak naprawdę biorą składniki kuchni, i że wspólne jedzenie to także przygoda. Bo to, co się gotuje, i z czego się gotuje, jest niezwykle istotne. Mami uprawia własny ogródek, ma też sad z jabłoniami i uwielbia w nich pracować. W kolorowym świecie Mami Fatale spotkać można prawdziwego wieloryba albo złośliwego sobowtóra, a eksperymenty kulinarne mogą okazać się sposobem na uratowanie z opresji przyjaciół – na przykład sok z marchwi to przecież najlepsze antidotum na niezwykłe rozmiary Prosięcia.

Po projekcji na najmłodszych widzów czekają oczywiście związane z projekcją zabawy warsztatowe.

Program:

  • Megaprosilla
  • Krytyk z kosmosu
  • Mami Fu
  • Kość niezgody

Niedzielny Poranek Filmowy 
23 lutego 2014 r., godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz