Lutowe Drugie Życie Książki i frankofońska edycja specjalna

W najbliższą niedzielę (23 lutego) Krakowskie Biuro Festiwalowe zachęca do wizyty w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, gdzie odbędzie się kolejna edycja Drugiego Życia Książki. W zamian za przyniesione tomy będzie można zdobyć prawdziwe literackie perełki.

Drugie Życie Książki – logo (źródło: materiały prasowe)

Drugie Życie Książki – logo (źródło: materiały prasowe)

Książki nigdy się nie starzeją, ale jeśli ktoś miałby ochotę odświeżyć nieco swój księgozbiór i podzielić się nim z kimś innym, wystarczy jeden egzemplarz z półki, aby wziąć udział w bezpłatnej wymianie. Przyniesione woluminy muszą być w dobrym stanie. Maksymalna ich liczba to dziesięć. Kto przyniesie wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem, będzie mógł wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych egzemplarzy.

Buszowanie w książkach umili partner Drugiego Życia Książki – księgarnio-kawiarnia Czuły Barbarzyńca w Krakowie, który przygotował na niedzielną wymianę zniżki dla uczestników na kawę i książki.

Dla wszystkich miłośników książek frankofońskich odbędzie się specjalna edycja akcji w niedzielę, 16 marca, w ramach Miesiąca Frankofonii w Instytucie Francuskim (ul. Stolarska 15). Podczas wydarzenia będzie można wymieniać się wyłącznie książkami frankofońskimi w języku polskim i francuskim.

Drugie Życie Książki
23 lutego 2014 roku, godz. 15.00
Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Krakowie

Edycja frankofońska
16 marca 2014 roku
Instytut Francuski w Krakowie

Dodaj komentarz