Więckiewicz jako Szacki w Ziarnie prawdy

Robert Więckiewicz zagra komisarza Szackiego w ekranizacji bestsellerowej powieści Ziarno prawdy Zygmunta Miłoszewskiego w reżyserii Borysa Lankosza.

Borys Lankosz i Zygmunt Miłoszewski w trakcie dokumentacji w Sandomierzu, fot. Magdalena Lankosz (źródło: materiały prasowe)

Borys Lankosz i Zygmunt Miłoszewski w trakcie dokumentacji w Sandomierzu, fot. Magdalena Lankosz (źródło: materiały prasowe)

Robert Więckiewicz (którego osobiście nie znam, żeby było jasne) to moim zdaniem najlepszy obecnie polski aktor. Nie wyciera się po reklamach, nie wyciera się po serialach, nie błyszczy w telewizjach śniadaniowych. Robi swoje i robi to doskonale. Jego ostatnie trzy duże role to Socha w nominowanym do Oscara W ciemności Agnieszki Holland, lepszy od oryginału Wałęsa u Andrzeja Wajdy i fizjologicznie upodlony swoim nałogiem alkoholik u Wojtka Smarzowskiego. W każdej z tych ról jest inny, w każdej jest wiarygodny, każda kreacja jest dopracowana w najdrobniejszych detalach. Wygląda na to, że pan Więckiewicz dobiera swoje role bardzo uważnie i chyba wie, co robi, ponieważ jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym poza granicami polskim aktorem. Uważam, że to super, że zgodził się zagrać Szackiego. Serio. Bardzo jestem ciekaw, jak to wyjdzie.

– tak autor książki, Zygmunt Miłoszewski skomentował wiadomość o obsadzie roli głównego bohatera

Producentem głośnego kryminału będzie Blackfilm Production. Reżyserii podjął się Borys Lankosz (jego debiut fabularny Rewers według scenariusza Andrzeja Barta zdobył Złote Lwy na Festiwalu Filmowym Gdynia 2009), a do ekipy dołączył właśnie Robert Więckiewicz. Zdjęcia do filmu rozpoczną się wiosną w Sandomierzu.

Ziarno prawdy
Reżyseria: Borys Lankosz
Na podstawie książki Zygmunta Miłoszewskiego

Dodaj komentarz