• 2014-02-19

BOKKA na scenie City Sounds

Nie wiadomo skąd się wzięli i kim są, ale nagrali płytę, obok której nie sposób przejść obojętnie. BOKKA na scenie City Sounds we Wrocławiu wystąpi już 23 lutego.

„BOKKA", okładka (źródło: mat. prasowe)

„BOKKA", okładka (źródło: mat. prasowe)

Sygnowany przez wytwórnię Nextpop debiutancki album BOKKI został zatytułowany po prostu BOKKA. To także pierwszy polski zespół, który dołączył do grona artystów tegorocznego Festiwalu Open’er. Wiemy o nich jedynie, że pochodzą z Warszawy. Ich debiutancki wideoklip Town of Strangers zrealizował młody reżysersko – operatorski kolektyw PSYCHOKINO.

Album projektu BOKKA to jednolita mieszanka nowoczesnego myślenia, oryginalnych kompozycji i odważnego eksperymentu. Punktem wyjścia przy tworzeniu posenek były dźwięki zaczerpnięte z codzienności: wstrząsana butelka wody, uderzane pudełka po chusteczkach i butach, wrzucane do bębna orzechy. W utworach słychać nieustanną i niczym nieograniczoną zabawę. Z jednej strony możemy usłyszeć wyjęte rodem z lat 80. przebojowe Violet Mountain Tops, nowofalowy K&B, który eksploduje witalną kodą i podobnie jak wypełniony pozytywną energią Reason podrywa słuchacza z fotela. Z drugiej strony Strange Spaces, miks pozornie nieprzystających do siebie elementów w którym beat electro staje się tłem dla psychodelicznego gitarowego solo niczym z najlepszych dokonań King Crimson. Z trzeciej wkraczamy w monumentalny i nostalgiczny Places I’ve Never Been To oraz mocno eksperymentalny, introwertyczny I’m All That I’ve Lost, przypominający największe perły skandynawskiej elektroniki.

City Sound: BOKKA
23 lutego 2014 r., godz. 20.00
ul. Kazimierza Wielkiego 19, Klub Eter
Wrocław

Dodaj komentarz