Poczytajki – literatura dla dzieci w teatrze

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na nowy cykl przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach. W ramach Poczytajek raz w miesiącu aktorzy teatru przeczytają najciekawsze współczesne bajki. Pierwsze spotkanie w niedzielę 23 lutego.

Malina Prześluga „Bajka i Majka” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Malina Prześluga „Bajka i Majka” – okładka (źródło: materiały prasowe)

W ramach pierwszych Poczytajek Nina Skołuba-Uryga i Włodzimierz Wiszniewski przeczytają bajki Maliny Prześlugi. Opiekę artystyczną nad cyklem sprawuje Bartłomiej Miernik.

Malina Prześluga Bajka i Majka, Wydawnictwo Tashka

I kto by pomyślał, że mała pchełka może mieć bogate życie wewnętrzne i każdy dzień pełen przygód? Istota, o jakiej do tej pory nie myśleliśmy inaczej jak pasożytszkodnik albo w mniej cenzuralny sposób, okazuje się być sympatyczną postacią, której nawet możemy współczuć… Bo któżby chciał zgubić starszego brata lub stanąć w obliczu niechybnej śmierci pod wielkim kapciem?

Malina Prześluga lubi szukać przygód tam, gdzie byśmy się ich nie spodziewali. Nadaje osobowość owadom, o których istnieniu najchętniej byśmy zapomnieli. Komar, pchła – nagle mogą prowadzić ciekawe dialogi, rozśmieszając nas przy tym do łez. Absurd i groteska to dwie główne cechy poczucia humoru autorki, w które dajemy się wciągnąć od pierwszej strony. Pchła, która odkrywa, że lubi różowy kolor, więc bez wahania opuszcza swego stałego żywiciela, by spróbować, jak smakuje… pluszak?! Przecież to zupełnie niedorzeczne! A jednak staje się kanwą sympatycznego opowiadania dla dzieci.

(fragment recenzji Agaty Hołubowskiej)

Poczytajki odbędą się w teatralnym Foyer, bezpłatne wejściówki można rezerwować telefonicznie (jedna osoba może zarezerwować maksymalnie cztery miejsca). Odbiór wejściówek w dniach od 19 do 21 lutego w kasie Teatru.

Poczytajki: Malina Prześluga Bajka i Majka
23 lutego 2014 roku, godz. 12.00
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR