• 2014-02-15

Ratuj smoka! w Niedzielny Poranek Filmowy we WRO

16 lutego o godz. 12.30 Centrum Sztuki WRO zaprasza na Niedzielny Poranek Filmowy zatytułowany Ratuj smoka!

Ratuj smoka! Niedzielny Poranek Filmowy we WRO (źródło: materiały prasowe)

Ratuj smoka! Niedzielny Poranek Filmowy we WRO (źródło: materiały prasowe)

Przygód Żaby oraz Smoków: Wincentego, Antoniego, Zygmunta saksofonisty, smoka urodzinowego i Stefanii – smoczej księżniczki, ale też Makrauchenii, która jest skrzyżowaniem żyrafy z wielbłądem i dinozaurem, Krokodyla i innych zwierzaków mniej lub bardziej przypadkowych ciąg dalszy!

Podczas niedzielnej projekcji uczestnicy będą obchodzić urodziny (prawie smoków!), postarają się nauczyć smoki latać oraz uratują księżniczkę (lub dwie).

Po projekcji na najmłodszych widzów czekają zabawy warsztatowe.

Program:

  1. Urodziny – zgodnie z poleceniem smoków żaba wysiaduje jaja, w ich przekonaniu – smocze, jednak ku zaskoczeniu wszystkich, wylęgają się z nich trzy kurczaki. Nieporozumienie wyjaśnia się. To nie żaba ma urodziny, ale kurczaczki. W rytmie smoczego tanga ponownie rozkręca się przyjęcie urodzinowe.
  2. Nauka latania – smoki postanowiły, że nauczą się latać. Zadanie to okazuje się jednak bardzo trudne. Po kilku nieudanych próbach utrzymania się w powietrzu smoki wybierają się na lotnisko. Pożyczają tam helikopter i dzięki temu mają szansę zobaczyć świat z góry i przekonać się, jak wspaniałe jest latanie.
  3. Wyprawa bardzo ratunkowa – smok Antoni znajduje w rzece butelkę z jakąś informacją. Makrauchenia odczytuje list, z którego wynika, że smocza królewna Stefania oczekuje od smoczych rycerzy ratunku. Smoki spieszą więc na ratunek… Przy okazji odkryją niezwykłą tajemnicę żaby.

Ratuj smoka! Niedzielny Poranek Filmowy we WRO
16 lutego 2014 r., godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz