• 2014-02-15

Festiwal dźwiękowej awangardy w Toruniu

21 lutego w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej rusza szósta już edycja festiwalu CoCArt – niezwykłego, unikalnego w tej części Europy festiwalu, łączącego nowe trendy we współczesnej muzyce awangardowej i eksperymentalnej.

Piotr Kurek, fot. Hannah Devereux (źródło: mat. prasowe)

Piotr Kurek, fot. Hannah Devereux (źródło: mat. prasowe)

CoCArt Music Festival to niezwykły, unikalny w tej części Europy festiwal, łączący nowe trendy we współczesnej muzyce awangardowej i eksperymentalnej. CoCArt to prawdziwa uczta dla fanów muzyki elektronicznej i elektroakustycznej – jak co roku zjadą się do toruńskiego CSW artyści o statusie prawdziwych legend dźwiękowej awangardy, jak i młodsi, którzy w ostatnich latach niespodziewanie zabłysnęli w Polsce i za granicą. Szósta edycja festiwalu po raz drugi zrealizowana zostanie w największej przestrzeni Centrum, tj. sali kolumnowej na pierwszym piętrze. Kuratorami festiwalu są: Rafał Iwański oraz Rafał Kołacki, koordynatorem: Piotr Zawałkiewicz.

W trakcie Festivalu na scenie toruńskiego CSW pojawią się: Piotr Kurek (Polska), Feine Trinkers bei Pinkels Daheim (Niemcy), Innercity Ensemble (Polska), Bernd Klug (Austria), Bocian Records (Polska), Francisco López (Hiszpania), Mia Zabelka (Austria), Jason Kahn (Szwajcaria), Wilhelm Bras (Polska), Witold Oleszak/Adam Gołębiewski (Polska), Adam Gołębiewski.

Imprezy towarzyszące:
20 lutego – koncert Micromelancolié (PL), Dom Muz, ul. Podmurna 1/3, godz. 19.00
21 lutego – chillout room, Klub Tantra, ul. Ślusarska 5, godz. 23.59
22 lutego – warsztaty dźwiękowe, Francisco López (SP)
22 lutego – after party, NRD, ul. Browarna 6, godz. 23.59

CoCArt Festival
od 21 do 22 lutego 2014 roku
Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

Dodaj komentarz