Seria Czytań w Cafe Szafe

Korporacja Ha!art zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Seria czytań, które odbędzie się 25 lutego w Cafe Szafe w Krakowie.

„Seria czytań” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Seria czytań” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Podczas drugiego spotkania cyklu Seria czytań Jerzy Franczak i Marta Syrwid zaprezentują swoje najnowsze opowiadania. Z kolei Wit Szostak podzieli się fragmentami nieopublikowanej jeszcze powieści. Na deser Kinga Raab przeczyta tłumaczenia kawałków prozy rosyjskiego blogera Daniła Bliuza.

Serię czytań poprowadzi redaktor Michał Sowiński.

Seria Czytań to kalka z języka angielskiego. Reading series oznacza jednocześnie formę prezentowania literatury i jednoczenia środowisk pisarskich. Najwyższy czas, żeby i miasto literatury wypróbowało tę formułę organizowania życia literackiego. Inicjatywa wychodzi ze środowiska redaktorów, redaktorek, aktywistów i aktywistek skupionych wokół wydawnictwa, fundacji, czasopisma i portalu Ha!art. Krakowska Seria Czytań to organizowane regularnie spotkania, podczas których pisarki i pisarze, eseistki i eseiści, tłumaczki i tłumacze czytają fragmenty swoich utworów. Autorom projektu zależy na stworzeniu stałego forum spotkań, gdzie w roli głównej będzie literatura. Podczas cyklu można będzie posłuchać utworów, nad którymi pisarze jeszcze pracują, najświeższych prac znanych autorek i autorów oraz debiutantów, którzy zostaną wyselekcjonowani przez kuratorki i kuratorów projektu.

Marcowe spotkanie z cyklu przygotuje redaktorka Aleksandra Małecka.

Seria Czytań
25 lutego 2014 roku, godz. 17.00
Cafe Szafe w Krakowie

Dodaj komentarz