• 2014-02-14

Premiera Dobrze, że tu jesteś

21 lutego odbędzie się premiera przedstawienia Dobrze, że tu jesteś w choreografii prof. Ewy Wycichowskiej. Spektakl zostanie pokazany w MP2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. W przedstawieniu będzie można usłyszeć także m.in. muzykę A. Piazzolli i J.S. Bacha.

„Dobrze, że tu jesteś", fot. Maciej Zakrzewski (źródło: mat. prasowe)

„Dobrze, że tu jesteś", fot. Maciej Zakrzewski (źródło: mat. prasowe)

Dobrze, że tu jesteś to spektakl, który kontynuuje konwencję z cz. I pt. Szkoda, że Cię tu nie ma, wtajemniczając widza w świat tańca, który staje się tu przewodnikiem po czasie przeszłym i zarazem wnika w wątki współczesne. Spektakl dedykowany tancerzom, związanym z PTT, pozwala widzowi na uruchomienie śladów pamięci, odnalezienie tytułów i tematów, postaci i motywów choreograficznych, wspomnienie sylwetek choreografów i analizę bieżącego repertuaru, gwarantuje spotkanie z wybitnymi osobowościami artystycznymi, perfekcyjną techniką, mnogością stylów i odcieni języka choreograficznego, zanurzonego w przestrzeń teatralną i obraz filmowy. Dobrze, że tu jesteś mając klasycznie amorficzny kształt gatunkowy teatru tańca sprzyja jednocześnie snuciu swojej własnej opowieści, niezależnie od historii i intencji twórców. W spektaklu bierze udział cały zespół Polskiego Teatru Tańca.

Będzie to jedyna premiera dyrektor Polskiego Teatru Tańca w tym sezonie. Dzień po premierze Dobrze, że tu jesteś Polski Teatr Tańca pokaże w MP2 przedstawienie Czterdzieści w choreografii Jo Strømgrena.

Dobrze, że tu jesteś
21 lutego 2014 r., godz. 20.00
Hala MP2 Międzynarodowych Targów Poznańskich
Poznań

Dodaj komentarz