• 2014-02-14

Bogusław Lustyk z miłości do piękna w Warszawie

Od 11 lutego w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie można oglądać wystawę pt. Z miłości do piękna, autorem prac jest Bogusław Lustyk.

Autor pracy: Bogusław Lustyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Bogusław Lustyk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bogusław Lustyk urodził się w 1940 roku w Warszawie. Absolwent Liceum Technik Plastycznych w Bielsku-Białej. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Grafiki i Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1965 roku. Dyplom zrealizował w pracowni plakatu u prof. Józefa Mroszczaka. Po studiach uprawiał ilustrację i grafikę książkową. Zdobył około dwudziestu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach na plakat. Brał udział w ponad 80 indywidualnych i grupowych wystawach plakatu i malarstwa m. in. we Francji, Belgii, USA i Australii. Jego międzynarodową karierę rozpoczęła wspólna wystawa w Hanowerze, gdzie prezentował swą twórczość wraz ze znanym rzeźbiarzem niemieckim Johenem Ilem.

W swojej sztuce pozostaje wierny atmosferze polskiej szkoły plakatu. W Polsce jest uznanym plakacistą i grafikiem, ale popularność w świecie zdobył pracami o tematyce hipicznej. W 1998 roku został oficjalnym artystą Kentucky Derby.  Bogusław Lustyk mówi o swojej twórczości: Nie maluję koni, nie maluję tańca. Maluję ruch. Maluję obrazy, które rządzą się regułami formy, koloru, ekspresji.

Bogusław Lustyk, Z miłości do piękna
Wernisaż: 12 lutego 2014 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 19 lutego 2014 roku
Galeria DAP 1
ul. Mazowiecka 11A
Warszawa

Dodaj komentarz