• 2014-02-12

Niegrzeczny… Niesforny… Nieokrzesany – francuski Borat w komedii What The Fuck?

7 marca, zaledwie dwa dni po francuskiej premierze, w polskich kinach pojawi się niepoprawnie niestosowna komedia pt. What The Fuck? Bohaterem filmu jest człowiek – legenda, autor youtube’owych skeczy – Rémi Gaillard, okrzyknięty francuskim Boratem i wzorem dla pokolenia współczesnych birbantów.

„What the fuck?”, reż. Raphaël Frydman (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„What the fuck?”, reż. Raphaël Frydman (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Jego filmy– gagi umieszczone na Youtube obejrzano ponad półtora miliarda razy. Jego profil na Youtube śledzi ponad 3,5 mln osób, w tym 125 tys. followersów pochodzi z naszego kraju. Jego profil na Facebooku z kolei ma aż 5,6 miliona polubień. Rémi Gaillard cieszy się niebywałą popularnością wśród młodego pokolenia, zdobywając rzesze nowych fanów i naśladowców. W Polsce na jego stylu wzoruje się SA Wardęga, który zeszłego lata w przebraniu Spidermana, zaskoczył i rozbawił warszawiaków. W filmach Gaillarda ludzie przebrani za słodkie zwierzaki, wytyczają własne normy zachowań. Jego bohaterowie mają coś z postaci Charliego Chaplina czy Bustera Keatona, sam Gaillard zresztą przyznaje się do czerpnia inspiracji z twórczości obu komików.

Rémi Gaillard dobiega czterdziestki, ale w głębi serca to wciąż spragniony wrażeń szesnastolatek. Dzięki niemu zastępy młodych mężczyzn wyznają jego motto: Robiąc byle co, stajesz się byle kim. Dla większości ludzi filozofia Gaillarda może zabrzmieć mało ambitnie, jednak w istocie przewrotnie zachęca do zmiany codziennego, nudnego stylu życia. Odrzucając bezbarwny i niekreatywny konsumpcjonizm Rémi Gaillard w pewnym sensie jest wywrotowcem i buntownikiem naszych czasów.

W komedii What The Fuck? Rémi Gaillard, pod wpływem swojej narzeczonej, postanawia porzucić zajmowanie się byle czym i próbuje zostać – dla odmiany – na poważnie kimś. Czy powrót na drogę poprawności i norm społecznych stanie się dla Rémiego nowym celem w życiu? Czy znajdzie w sobie siłę, by dla miłości porzucić cząstkę swojej ironicznej natury?

What The Fuck?
Reżyseria: Raphaël Frydman
Występują: Rémi Gaillard, Nicole Ferroni, Franc Bruneau, Alban Ivanov, Sylvain Katan, Quentin Jodar
Dystrybucja: Vivarto
W kinach od 7 marca 2014 r.

Dodaj komentarz