• 2014-02-12

Sorry, romantycznie nie będzie!

14 lutego do Kina Se-ma-for w łódzkim Se-ma-for Muzeum Animacji powraca repertuar krótkometrażowy. Ponad dwugodzinny set zostanie zaprezentowany pod wymownym tytułem Sorry, romantycznie nie będzie!

„Toto”, reż. Zbigniew Czapla, 2013, 12' (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Toto”, reż. Zbigniew Czapla, 2013, 12' (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do Łodzi przyjedzie najświeższy zestaw zwycięskich krótkich metraży białostockiego międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych ŻubrOFFka. Festiwal ten postrzegany jest jako miejsce spotkań smakoszy sztuki filmowej. Przez 6 lat mocno ewoluował – z małej kameralnej imprezy aż do największej w północno-wschodniej Polsce imprezy filmowej.

Projekcje w Kinie Se-ma-for obejmą sześć zwycięskich filmów w najważniejszych kategoriach festiwalowych – Grand Prix, konkursach Okno na wschód oraz Cały ten świat, prezentujących twórczość spoza kraju oraz Amatorzy i Studenci – wnikających w polskie środowisko filmowe. Pojawią się ciekawe pozycje z Bułgarii, Macedonii i Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski. Ze względu na oczywisty sentyment do filmu animowanego w Se-ma-forze do setu dodano nagrodzoną za najlepszą muzykę animację Toto Zbigniewa Czapli, uznanego polskiego twórcy młodego pokolenia. Twórczość Czapli prezentowana była również podczas dwóch poprzednich edycji Se-ma-for Film Festivalu, gdzie nie przeszła niezauważona.

Wyselekcjonowane do pokazu filmy cieszą nie tylko oko – to najczęściej zabawne lub poruszające fabuły, wyróżniające się narracją i błyskotliwością treści.

Pokaz został podzielony na dwa sety – o 18.00 i 19.30. Rozpocznie go nagrodzony w konkursie Okno na wschód Bułgarski Skok Mihaila Boevski, a zakończy najjaśniejszy punkt całego zestawu – brytyjski zdobywca Grand Prix całego festiwalu The Mass of Men Gabriela Gaucheta. Pokazy potrwają do 20.30, wstęp jest bezpłatny.

„Jump”, reż. Petar Valchanov, Kristina Grozeva, Bułgaria, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Jump”, reż. Petar Valchanov, Kristina Grozeva, Bułgaria, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sorry, romantycznie nie będzie!
14 lutego 2014 r., godz. 18.00 i 19.30
Kino Se-ma-for
Łódź

Dodaj komentarz