Szlakiem Jerzego Pilcha

W ramach projektu Reading Małopolska został uruchomiony kolejny wirtualny szlak literacki, tym razem śladami Jerzego Pilcha. Szlak łączy w sobie przenikające się w twórczości prozaika wątki biograficzne i literackie. Nie na darmo bowiem autor określa siebie mianem uzależnionego od swojej biografii.

„Reading Małopolska” – logo (źródło: materiały prasowe)

„Reading Małopolska” – logo (źródło: materiały prasowe)

W ramach projektu Literacka Małopolska co tydzień, w każdy kolejny poniedziałek, uruchamiane będą nowe szlaki literackie, każdy poświęcony innej tematyce. Najnowszym uruchomionym szlakiem jest Szlak Jerzego Pilcha – prozaika, publicysty, dramaturga oraz scenarzysty filmowego. Po wirtualnym spacerze jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych oprowadza Agnieszka Pudełko.

Kolejno swoją premierę będzie miał Szlak Bohaterów Literackich, następnie Szlak Tischnera i Małopolski Szlak Awangardy. Każdy szlak prowadzi w inne miejsca i porusza inną tematykę związaną z literaturą.

„Reading Małopolska” – wirtualne szlaki literackie (źródło: materiały prasowe)

„Reading Małopolska” – wirtualne szlaki literackie (źródło: materiały prasowe)

Wśród powstałych już tras znajdują się m.in. szlaki prowadzące użytkowników śladem wielkich pisarzy: Stanisława Lema, Sławomira Mrożka i Czesława Miłosza oraz wybranych tematów, wśród nich szlaki: kobiet, kryminalny, literatury żydowskiej, młodej literatury i reportażu współczesnego.

Reading Małopolska to wspierany ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013 projekt, w ramach którego Małopolska i jej stolica, Kraków, chcą komunikować swoje dziedzictwo literackie oraz włączyć się w budowanie sieci współpracy regionów kreatywnych w dziedzinie literatury.

Reading Małopolska: szlaki literackie
Krakowskie Biuro Festiwalowe

Dodaj komentarz