• 2014-02-12

Ewa Korzemska o Sztuce Spojrzenia w Warszawie

Od 10 lutego w Galerii Schody w Warszawie można oglądać wystawę malarstwa Ewy Korzemskiej pt. Sztuka Spojrzenia.

Autorka pracy: Ewa Korzemska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Ewa Korzemska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Świat jest jak widok z okna. Każdy ma swoje, a widok z niego odbiera w swój indywidualny sposób. Sztuka Vedic Art, to sztuka takiego otwierania okna, aby za każdym razem znaleźć za nim to, co chce się ujrzeć. Tak można spojrzeć na obrazy prezentowane na wystawie. Są odmienne w nastroju, formacie, kolorystyce. Tu świat wygląda tak, jak na niego patrzymy. Dostrzegamy go przez pryzmat światła i cienia, przez emocje, tradycje, doświadczenia. Widzimy go tak jak widzimy siebie, każdego dnia inaczej. Malowanie to stwarzanie punktu stycznego, pomiędzy wyobraźnią a rzeczywistością, pomiędzy planem a realizacją, pomiędzy ja i światem.

Wystawa zawiera prace z lat 2011- 2013. Powstawały w okresie życia pełnym wydarzeń, zmian sposobu widzenia świata i swojego w nim miejsca. Tworzone farbami akrylowymi i olejnymi, często z widoczną strukturą. Zróżnicowane formaty, to przechodzenie od emocji do energii.

Każdy z obrazów, to kilka warstw, wizji i zmieniających się pomysłów. Każdy moment zmiany koncepcji w trakcie malowania, to lekcja nieprzywiązywania się do efektu, wyzbycie się oczekiwań i akceptacja tego, co w danej chwili dopomina się zaistnienia.

Ewa Korzemska, pedagog, trener rozwoju osobistego, coach. Nade wszystko jednak pasjonatka i zwolenniczka rozwoju i samorealizacji przez sztukę. Obrazy jakie prezentuje, powstają według 17 zasad sztuki wedyjskiej, opracowanych przez Curta Calmana, szwedzkiego malarza, absolwenta Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie.

Ewa Korzemska, Sztuka Spojrzenia
Wystawę można oglądać od 10 do 21 lutego 2014 roku
Galeria Schody w Warszawie

Dodaj komentarz