• 2014-02-11

Marek Cecuła: Mix & Match Cosmopolitan

Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. przygotowały premierę kolekcji Cosmopolitan autorstwa Marka Cecuły, opartej o koncept Mix & Match.

Mix & Match Cosmopolitan, proj. Marek Cecuła, Ćmielów Design Studio (źródło: materiały prasowe)

Mix & Match Cosmopolitan, proj. Marek Cecuła, Ćmielów Design Studio (źródło: materiały prasowe)

Mix & Match (pol. mieszaj i łącz) jest ideą wyrażającą nową rolę porcelany w aranżacji stołu. Trendy wskazują, że porcelana ma się dobrze – jest doceniana zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i wyborze serwisu na specjalne okazje. Chcemy na co dzień jeść w estetycznym otoczeniu, a posiłki serwować w nowoczesnej i funkcjonalnej zastawie. Zmieniły się jednak radykalnie zwyczaje związane z kompletowaniem porcelany. Brakuje nam często miejsca na przechowywanie wieloelementowych serwisów, dlatego chętnie sięgamy po proste sety naczyń, które sprawdzą się zarówno podczas szybkiego śniadania, jak i uroczystej kolacji. Ważny jest świeży wzór, detal na detal na porcelanie, który zbuduje nastrój spotkania przy stole. Nie lubimy nudy, a tworzenie własnej porcelanowej kompozycji to rodzaj zabawy. Temu służy właśnie koncepcja Mix & Match, która daje nowego ducha tradycyjnej porcelanie, stawiając na indywidualizację, demokratyzację (dostępność), fusion (połączenie) i zmianę. To kontynuacja idei samodzielnego komponowania dań z karty, teraz przełożona jeszcze dalej – na indywidualne komponowanie zastawy stołowej. Mix & Match  to koncept Marka Cecuły – ceramika, projektanta i dyrektora artystycznego Ćmielów Design Studio.

Design wprowadził anarchiczny ład w naszym życiu, dający nowy pogląd na elementy codziennego użytku i na ich estetykę. Współczesne społeczeństwo otwarte jest coraz bardziej na nowe możliwości w formowaniu swego wizerunku, otoczenia i domu. Właśnie tu, na jadalnym stole, gdzie przez tak długo dyktowana była zasada jednolitego wyglądu naczyń, pojawiają się możliwości zaprezentowania swego indywidualnego stylu poprzez kreowanie własnej zestawy stołowej spośród specjalnie zaprojektowanych do tego wzorów. Wprowadzamy system Mix & Match z kolekcją Cosmopolitan, który będzie rozwijany, tworząc nowe kolekcje porcelany stołowej, rozszerzając ich możliwości estetyczne i użytkowe

– mówi Marek Cecuła.

Mix & Match Cosmopolitan to kolekcja wysokiej jakości porcelanowych talerzy ze specjalnie zaprojektowanymi, nowoczesnymi dekoracjami do samodzielnej aranżacji i tworzenia wyjątkowych kompozycji na stole. To system interaktywnej zastawy, stworzony z myślą o tym, by zapewnić niecodzienną oprawę codziennym posiłkom. Oparty o zasadę harmonijnego eklektyzmu, nada każdemu stołowi intrygujący, odrębny charakter. Dostępne elementy zastawy współgrają ze sobą, tworząc nieograniczoną liczbę kompozycji, dostosowanych do wnętrza i niepowtarzalnej atmosfery spotkania. Będzie można również skorzystać z gotowych, intrygujących kompozycji porcelany. Seria MIX& MATCH Cosmopolitan dostosowana jest do nowych potrzeb indywidualnych klientów i gastronomii.

Mix & Match Cosmopolitan
Projekt: Marek Cecuła, Ćmielów Design Studio
Producent: Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A.

Dodaj komentarz