• 2014-02-11

Hanimal i Patrick the Pan w Progresja Cafe

21 lutego na wspólnym koncercie w Warszawie zaprezentują się dwa ciekawe i obiecujące projekty muzyczne – na jednej scenie w Progresja Cafe wystąpią Hanimal oraz Patrick the Pan.

Hannimal i Patrick the Pan w Progresja Cafe, plakat (źródło: mat. prasowe)

Hannimal i Patrick the Pan w Progresja Cafe, plakat (źródło: mat. prasowe)

Hanimal to warszawska formacja założona na początku 2011 roku. Grupa po pierwszym koncercie we wrześniu 2011 roku, wielokrotnie grała w stołecznych klubach, jak i w ramach kilku dużych festiwali, takich jak Męskie Granie 2012 (Gdańsk), Off Festival 2012, Włóczykij 2013, WUJek 2013 czy Slot Art 2013. Muzyka Hanimal jest nostalgiczna ale nie sentymentalna, jednocześnie delikatna i z charakterem, wielowymiarowa i zarazem oszczędna. Muzycy swobodnie poruszają się pomiędzy rytmicznym, napędzającym graniem a operowaniem plamami barwnymi. Każdy z instrumentów w tym kwintecie rozwija swoje indywidualne walory w pełnym wymiarze, tworząc jednocześnie jednorodną, spójną całość o unikatowym brzmieniu.

Poetry About The Point to debiutancki album tej formacji, którego premiera odbyła się 22 stycznia 2014 roku. Na krążku znajdzie się 11 utworów napisanych do przejmujących poetyckich tekstów.

Pod pseudonimem Patrick The Pan ukrywa się Piotr Madej, którego muzyczny debiut robi furorę w polskim internecie. Ma 25 lata, urodził się i mieszka w Krakowie. Gra na gitarze i klawiszach, śpiewa, jest samoukiem. Jesienią 2012 roku na dwa miesiące zamknął się w swoim pokoju, gdzie za pomocą jednego mikrofonu, komputera i kilku instrumentów nagrał swoją debiutancką płytę Something of an End. Muzyka Piotrka to wypadkowa jego wielu inspiracji od islandzkiego, chłodnego piękna, przez dyskretne ukłony w stronę progresywnej Wielkiej Brytanii lat 70-tych aż po współczesną americanę i alternatywne country.

Koncert Hanimal & Patrick the Pan
21 lutego 2014 r., godz. 20.30
Fort Wola 22, Progresja Cafe, Warszawa

Dodaj komentarz