• 2014-02-11

Czas na Dyplomy w CSW Znaki Czasu

Od 14 lutego w CSW Znaki Czasu w Toruniu będzie można oglądać wystawę prac dyplomowych absolwentów Wydziału Sztuki Pięknych UMK pt. DYPLOM 2013. Absolwenci Wydziału z wszystkich kierunków, czyli Malarstwa, Rzeźby, Grafiki, Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, zaprezentują najciekawsze realizacje dyplomowe powstałe w 2013 roku.

Rysunek, „Smakowanie obrazem”, autor: Martyna Rzepecka, promotor: prof. Jędrzej Gołaś (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rysunek, „Smakowanie obrazem”, autor: Martyna Rzepecka, promotor: prof. Jędrzej Gołaś (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawę składają się najlepsze prace dyplomantów WSP, które powstały w Instytucie Artystycznym – stworzone różnorodnymi technikami, od malarstwa, przez rzeźbę, grafikę, rysunek, aż po nowe media. Pulsujące życiem, wrażliwością, świeżością i przeróżnymi talentami prace sygnalizują ciągłe poszukiwania nowych środków wyrazu i oryginalnych wypowiedzi przez rozpoczynających dorosłe artystyczne życie młodych twórców.

Część ekspozycji tworzą też prace dyplomowe z Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa z kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki – im także warto się bliżej przyjrzeć, wskazują bowiem nie tylko na dorobek i tradycję, ale także na nieustanny rozwój tzw. Toruńskiej Szkoły Konserwacji.

Podczas finisażu wystawy w CSW Znaki Czasu najlepsi z najlepszych dyplomantów, prezentujących swoje prace, otrzymają medale: im. Tymona Niesiołowskiego, im. Janusza Boguckiego, im Adolfa Ryszki, a także nagrody, w tym nagrodę im. Jerzego Remera, im. Leonarda Torwirta oraz im. Josepha Saundersa.

DYPLOM 2013. Wystawa najlepszych prac dyplomowych powstałych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK
Wernisaż: 14 lutego 2014 roku, godz. 19.00
Finisaż: 7 marca 2014 roku, godz. 19.00
CSW Znaki Czasu w Toruniu

Dodaj komentarz